Lidl

i

Autor: Materiały prasowe Lidl

Handel

Nowe samoobsługowe kasy w Lidlu! Pracownicy są coraz mniej potrzebni

2023-05-23 9:42

Kasy samoobsługowe to duże ułatwienie zarówno dla klientów, jak pracowników sklepu. Znajdziemy je już w większości supermarketów i dyskontów. Krok dalej niż inne sklepy poszedł Lidl wprowadzając nowy rodzaj kas, co ma zwiększyć komfort klientów robiących duże zakupy – pisze Business Insider.

Kasy samoobsługowe XXL w Lidlu

W sklepach Lidla jest już  dużo kas samoobsługowych, a teraz popularna sieć wprowadza dodatkowo kasy dla osób z większymi zakupami. Chodzi tu o kasy samoobsługowe XXL. Znana sieć rozwija tę koncepcję od pewnego czasu. – Takie kosze mieszczą zdecydowanie więcej produktów niż kasy tradycyjne – mówi Business Insiderowi Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Jak dodaje - Lidl ma już kas w rozmiarze XXL ok. 1,2 tys. i liczba ta stale rośnie. Wszystkich kas bezobsługowych w – tych rozmiarach zarówno standardowych, jak i XXL – jest już 5 tys. w 800 placówkach sieci. Przedstawicielka Lidla mówi też, że "proces zakupu w takich kasach został zoptymalizowany" – Zadbaliśmy o intuicyjne ułożenie produktów na ekranie w ramach kategorii owoców i warzyw oraz pieczywa, a także zastosowaliśmy automatyczne kasowanie owoców i warzyw, które są oznaczone naklejką z kodem – mówi.

Kasy samoobsługowe w polskich sklepach

Jak pisze Business Insider Polska, duże sieci mocno inwestują w samoobsługowe rozwiązania. Nie tylko Lidl, ale też Żabka Biedronka wprowadzają coraz więcej tych urządzeń. W mniejszym zakresie usługę tę rozwija również Netto. Kas samoobsługowych nie ma na naszym rynku natomiast Aldi.

Sonda
Czy korzystasz z kas samoobsługowych?
Impact 2023 - Magdalena Zmitrowicz
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze