Szok! Benzyna będzie kosztowała 10 zł. ?Najwyższe ceny w historii i czarny scenariusz

i

Autor: Shutterstock Szok! Benzyna będzie kosztowała 10 zł. ?Najwyższe ceny w historii i czarny scenariusz

Nowe, wyższe ceny benzyny - PB95 na stacjach paliw! Kto zatrzyma to szaleństwo?

2022-06-03 9:31

Ceny na stacjach zmieniają się w zawrotnym tempie. Ceny benzyny już jakiś czas temu przekroczyły próg, który zaledwie kilka miesięcy temu wydawał się absurdalny. Benzyna 98-oktanowa osiągnęła już cenę 8,02 zł za litr, drożejąc w ciągu tygodnia o 16 groszy. Wczoraj informowaliśmy, że Orlen testuje pylony z nowymi wyświetlaczami, które umożliwią wyświetlenie ceny czterocyfrowej.

Z analizy e-petrol wynika, że w ostatnim tygodniu maja, mieliśmy do czynienia ze skokowo rosnącymi cenami na stacjach benzynowych. Analitycy e-petrol informują, że o 22 grosze na litrze, wzrosła cena Pb95, która wynosi średnio 7,55 zł. Szokiem dla amatorów może być tankowanie benzyny 98-oktanowej. Jej cena już wynosi 8,02 zł/l, co oznacza że w ciągu tygodnia poszła w górę o 16 groszy. W porównaniu do benzyn zaledwie o 4 grosze podrożał olej napędowy oferowany w sprzedaży na stacjach po 7,13 zł/l. Trzeci tydzień z rzędu tanieje natomiast LPG, za którego litr płaci się średnio 3,59, tj. o 3 grosze mniej niż przed tygodniem.

Jak podaje e-petrol, na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Wielkopolska, w której, choć drogie, to jednak najtańsze są oba gatunki benzyn, sprzedawane w tej części Polski po 7,49 i 8,00 zł/l (identyczna cena Pb98 obowiązuje też na Lubelszczyźnie). W województwie świętokrzyskim w najbardziej atrakcyjnych cenach tankuje się aktualnie olej napędowy - litr tego paliwa kosztuje tam 7,09 zł.

Karpacz 2021: Daniel Obajtek

We wspomnianym województwie lubelskim z ceną 3,49 zł/l najtańszy jest też autogaz. Najwięcej za tankowanie Pb95 płaci się dziś na Podkarpaciu - 7,62 zł/l, a za zakup Pb98 na Opolszczyźnie, gdzie kosztuje ona przeciętnie 8,24 zł/l. Diesel z ceną 7,18 zł/l jest najdroższy na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i w województwie zachodniopomorskim. Również na Dolnym Śląsku najwięcej płaci się za LPG - 3,70 zł/l. - czytamy w informacji.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze