Patryk Jaki vs Rafał Trzaskowski

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Patryk Jaki vs Rafał Trzaskowski

Nowa WILLA Patryka Jakiego. Milioner z Brukseli?

2020-06-11 21:38

Europolitycy zarabiają spore - jak na polskie warunki - pieniądze. Jak pokazują oświadczenia majątkowe na koniec kadencji, wielu polityków odłożyło pokaźne sumy. Co prawda oszczędności Patryka Jakiego znacznie się skurczyły, ale to dlatego, że polityk zainwestował w ogromną nieruchomość. Zobacz, jakim majątkiem dysponuje europoseł.

Patryk Jaki, były wiceminister sprawiedliwości rządu PiS oraz kandydat na prezydenta Warszawy od czerwca ubiegłego roku pełni funkcję posła Europarlamentu. Jak wiadomo, praca w Brukseli to nie tylko prestiż, ale także bardzo atrakcyjne wynagrodzenia. Porównując dane z ostatnim oświadczeniem majątkowym Jakiego przy końcu kadencji w Europarlamencie, widać kilka zmian. To przede wszystkim nowa nieruchomość, warta naprawdę sporo pieniędzy.

ZOBACZ TEŻ: LUKSUSOWE auto Biedronia. Europoseł mnoży majątek

Ostatnie oświadczenie majątkowe Patryka Jakiego pochodzi z 29 maja 2020 roku. Jako europoseł w Brukseli zarobił 53299 euro, czyli około 242 tys. zł. Z kolei dzięki posadzie w Ministerstwie Sprawiedliwości polityk otrzymał wynagrodzenie w wysokości ponad 126 tys. złotych. Sejmowe diety przynosiły Jakiemu 2500 złotych miesięcznie.

Ile oszczędności zadeklarował polityk? Patryk Jaki obecnie posiada oszczędności w wysokości 60 tys. zł, 1000 euro i papiery wartościowe warte około 115 tys. złotych. Europoseł jeździ Volvo S90 o wartości 168 tys. złotych. Co się zmieniło ? Okazuje się, że polityk zafundował sobie prawdziwą willę. W oświadczeniu majątkowym poinformował, że jest właścicielem domu o pow. 240 mkw., który wycenił na 1,3 mln zł. Nieruchomość to współwłasność z małżonką.

SPRAWDŹ TAKŻE: Koronawirus a kryzys. Jak restauratorzy odnajdują się w „nowej normalności”?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze