pieniądze złotówki

i

Autor: Shutterstock

Nowy Ład - nowa kwota wolna od podatku i zmiany w składkach na NFZ od 2022 roku

2021-06-23 12:56

Nowy Ład, czyli zbiór konkretnych celów partii rządzącej ma być realizowany w bardzo krótkim czasie. Na pierwszy ogień mają iść: kwota wolna od podatku oraz składki zdrowotne od umów o pracę i prowadzenia działalności gospodarczej. Jak będzie kwota wolna od podatku w 2020 roku i jak zmieni się składka zdrowotna?

Nowy Ład wprowadzi wiele zmian... Na pierwszy ogień, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego, idzie kwota wolna od podatku i składka zdrowotna. -  Kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i zmiany w składce zdrowotnej to m.in. elementy Polskiego Ładu, które wejdą w życie od 2022 r. - zapowiedział w środę na antenie Polskiego Radia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Zdaniem ministra, 18 mln Polaków skorzysta z tej zmiany dotyczącej kwoty wolnej od podatku, nie będzie im się naliczał podatek od 1 stycznia 2022. 

ZOBACZ: Orlen w Ruchu: Obajtek pokazał jak zmienią się kioski

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii

Od tego samego dnia ma też obowiązywać nowa składka zdrowotna. Będzie to składka zdrowotna w wysokości 9 proc. dla wszystkich. - To jest pewnego rodzaju cały system zmian podatkowo-daninowych, zatem to dobrze, że wejdzie w jednym czasie. Będzie przejrzyste: co było, co jest, ile osób z tego skorzysta - podkreślił Waldemar Buda. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej  przypomniał, że na prace legislacyjne w Polskim Ładzie wyznaczono okres 100 dni. "To taki zadaniowy czas, będziemy się tego trzymali" - stwierdził.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze