Trenitalia

i

Autor: Shutterstock

Limit bagażu

Od 1 marca limit dwóch sztuk w pociągach. Kara za nadmiarowy bagaż to prawie 250 zł!

2024-03-04 7:23

Włoskie koleje państwowe Trenitalia zapowiedziały wprowadzenie ograniczeń w dozwolonej liczbie bagaży w pociągach dużych prędkości. Od 1 marca każda osoba może wsiąść tylko z dwiema sztukami bagażu. Kara za naruszenie tych nowych przepisów, to 50 euro.

Dalekobieżnymi pociągami typu Frecciarossa, Frecciargento i Frecciabianca ( Czerwona, Srebrna i Biała Strzała) podróżować będzie można znacznie lżej niż dotychczas. Dyrekcja linii podała, że kolejnym ograniczeniem będzie możliwość wejścia do pociągu z jednym bagażem specjalnym przypadającym na pasażera; to między innymi wózek dziecięcy, instrument muzyczny, rower, hulajnoga. Ponadto dwa dopuszczalne na osobę bagaże nie mogą, podobnie jak w samolotach, przekraczać dozwolonych rozmiarów; ich wielkość zależeć będzie od wybranej klasy wagonu. Nie ma natomiast limitu wagi.

Pasażerów zachęcono do tego, aby wyraźnie oznakowali swoje bagaże etykietkami, podając imię i nazwisko. Karze finansowej w wysokości 50 euro towarzyszyć będzie obowiązek wyładowania nadmiernych sztuk bagażu na pierwszej stacji.

Dziennik „La Repubblica” zauważył, że wcześniej podobne ograniczenia wprowadziły francuskie koleje.

QUIZ PRL. Co się piło w Polsce Ludowej?

Pytanie 1 z 15
Kawa zalewana wrzątkiem w PRL-u nosiła nazwę:
QUIZ PRL. Co się piło w Polsce Ludowej ?
Pieniądze to nie wszystko - Jacek Janiszewski

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze