Odbierzesz paczkę w drodze na… mszę. Parafie na celowniku firm kurierskich

2021-05-04 15:08 Agnieszka Grotek
paczkomat inpost
Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS

Pandemia przyspieszyła rozwój firm kurierskich i paczkomatów. Dobre miejsce na nowy pojemnik na paczki w wielu miastach jest na wagę złota. Okazuje się, że firmy kurierskie coraz częściej polują na intratne miejsca na terenach należących już nie tylko do gmin, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, ale i do parafii. Co ciekawe, właścicieli gruntów mają kusić specjalnymi ofertami.

Firmy kurierskie w czasie pandemii rosną w siłę. Przy dynamicznym rozwoju handlu internetowego firmy dostarczające przesyłki rozwijają się w błyskawicznym tempie. Ważna jest nie tylko samochodowa flota, ilość pracowników, cennik, ale i paczkomaty. Coraz więcej osób wybiera formę dostarczenia przesyłki właśnie do paczkomatu. A im bliżej taki się znajduje, tym rzecz jasna lepiej. Jednak firmy kurierskie nie mogą pozwolić sobie na ustawianie takich skrzynek, gdzie tylko im się spodoba. Zatem szukają atrakcyjnych dla siebie gruntów, by móc sprostać oczekiwaniom klientów i tym samym powiększać swoje zyski. Jak podaje „Rzeczpospolita” coraz częściej w swych poszukiwaniach zapuszczają się do księży. Parafialne grunty są na wagę złota. Dziennik podaje, że InPost już kusi księży preferencyjnymi cenami. Firma ma proponować proboszczom około 500 zł stałego czynszu i ekwiwalent za prąd. Dodatkowo operator proponuje przeznaczoną dla parafii ofertę Podaj Dalej (za symboliczny 1 gr). Daje ona nieograniczoną możliwość korzystania przez proboszcza z automatu ustawionego na terenie jego parafii. Jak argumentuje na łamach gazety InPost, chodzi o to, by dać możliwość przekazywania w ten sposób parafianom materiałów lub korespondencji wysyłanej z diecezji do parafii. Dziennik dodaje, że na współpracę z Kościołem w zakresie paczkomatów liczy też Poczta Polska.

E-polska: wpływ pandemii na cyfryzację
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze