500+, pieniądze

i

Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Nowe wnioski o 500+. Jak składać w Opolu? Terminy, szczegóły

Olbrzymie nagrody w Ministerstwie Zdrowia. Dali urzędnikom MILIONY ZŁOTYCH!

2021-02-02 18:14

Ministerstwo Zdrowia najwyraźniej jest bardzo zadowolone z ubiegłego roku, ponieważ przeznaczyło kilka milionów złotych na nagrody dla swoich pracowników. Łącznie urzędnicy otrzymali w ubiegłym roku 4,4 mln zł. Średnia wypłaconych nagród w resorcie wyniosła ponad 6 tys. zł.

Od nowego roku, zgodnie z ustawą budżetową, zmieniono zasady dotyczące naliczania nagród uznaniowych. Zamiast funduszu nagród, możliwe jest wynagrodzenie za szczególne osiągnięcia, e środków kierowników jednostek, które nie zostały jeszcze wydane.

 - W miejsce funduszu nagród możliwe będzie przyznawanie nagród za szczególne osiągnięcia czy zachowania, ze środków będących w dyspozycji kierowników jednostek w funduszu wynagrodzeń, a które z przyczyn obiektywnych nie zostały wydatkowane (przebywanie na zwolnieniach, urlopach wychowawczych czy pochodzące z wakatów) - zwróciła uwagę posłanka Karolina Pawliczak z SLD i skierowała w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Zdrowia.

Jak odpowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, w 2020 r. wypłacone zostały nagrody dla pracowników Ministerstwa Zdrowia w kwocie 4.424.656,22 zł finansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia oraz środków europejskich. Średnia wypłaconych nagród w Ministerstwie Zdrowia wyniosła 6.632,67zł na osobę.

Będzie łatwiej o kredyt w 2021 r. Sprawdź jak go dostać

Super Raport 18.12 ( Goście: Sławomir Neumann - PO, były wiceminister zdrowia oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk)

- Podanie wysokości poszczególnych nagród wypłaconych w 2020 roku pracownikom Ministerstwa Zdrowia, może skutkować naruszeniem dóbr osobistych pracowników, a w konsekwencji może narazić Skarb Państwa na odpowiedzialność z tytułu naruszenia tych dóbr prawnie chronionych - poinformował Kraska.

Jak dodał wiceminister, nagrody będą mogły być wypłacone także za ten rok. - Nagrody będzie można przyznać za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w ramach posiadanych przez Ministerstwo Zdrowia środków na wynagrodzenia - wskazał.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze