DANIEL OBAJTEK.

i

Autor: www.arimr.gov.pl

Orlen ma nowego prezesa. Daniel Obajtek zastąpi Wojciecha Jasińskiego

2018-02-05 22:24

Przetasowania w największych spółkach skarbu państwa. Z funkcji prezesa zarządu PKN Orlen został odwołany Wojciech Jasiński. Byłego ministra w rządzie Jarosława Kaczyńskiego zastąpi Daniel Obajtek, dotychczasowy szef Energi, który 5 lutego rozstał się z gdańską spółką.

- Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza PKN ORLEN dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki. Ze stanowiska Prezesa Zarządu odwołany został Pan Wojciech Jasiński, a pełnienie tej funkcji powierzono Panu Danielowi Obajtkowi. Jednocześnie Rada Nadzorcza odwołała Wiceprezesa Zarządu Pana Mirosława Kochalskiego oraz Członka Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów Panią Marię Sosnowską. Rada postanowiła też oddelegować do funkcji Członka Zarządu Pana Józefa Węgreckiego, powołanego wcześniej w skład Rady Nadzorczej z mandatu Ministra Energii działającego w imieniu akcjonariusza Skarbu Państwa - czytamy w komunikacie spółki PKN Orlen.

Zobacz również: Orlen będzie sprzedawać mięso, odzież i telewizory?

Daniel Obajtek od lutego 2017 roku sprawował funkcję prezesa Energi SA, kierując spółką w zakresie finansów, zarządzania ładem korporacyjnym, audytu i kontroli, zarządzania ryzykiem, bezpieczeństwa, polityki personalnej, polityki prawnej, polityki wizerunkowej i dialogu społecznego. Wcześniej był szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wieloletnim wójtem Pcimia.

Jak przypomina RMF FM, Obajtek zasłynął już dekadę temu jako wójt, wręczając pamiątkową statuetkę sławnemu brytyjskiemu aktorowi Johnowi Cleese. Brytyjski komik wystąpił wówczas w reklamie kierowanego wtedy przez Mateusza Morawieckiego banku, opowiadając o swojej ciotce z Pcimia.

Sprawdź też: Ekspert PKN Orlen zdradza, co wpływa na ceny paliw i ropy naftowej [WIDEO]

Z kolei Wojciech Jasiński należy do zaufanych ludzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W latach 2006-07 piastował urząd ministra skarbu w gabinecie szefa obecnej partii rządzącej. Przez 14 lat - począwszy od 2001 roku, Jasiński zasiadał w sejmowych ławach. Były już prezes Orlenu nie będzie narzekał na brak zająć, bowiem od dwóch lat pełni również funkcję członka Rady Nadzorczej PKO Bank Polski S.A​.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze