Oto nowy prezydent USA. Sprawdź majątek Joe Bidena [ZDJĘCIA]

Ameryka wybrała! Joe Biden został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. 20 stycznia, jak co cztery lata, odbywa się inauguracja prezydenta Stanów Zjednoczonych. Joe Biden, czyli były senator, a później wiceprezydent za czasów Baracka Obamy osiągnął szczyty kariery politycznej. Zobacz, jakim majątkiem dysponuje nowy prezydent USA.

Joe Biden został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. W samo południe czasu lokalnego, a o 18:00 czasu polskiego, w Waszyngtonie rozpocznie się ceremonia zaprzysiężenia Joego Bidena na prezydenta USA. Kim jest zwycięski kandydat Demokratów? Biden, mimo tego, że uważa się za "chłopaka z klasy średniej", to jego majątek liczony jest w milionach dolarów. Jak do tego doszło? Joe Biden już w wieku 29 lat spełnił swoje marzenie i został najmłodszym senatorem w historii Stanów Zjednoczonych. To wtedy właśnie jego kariera nabrała gigantycznego tempa. Sprawdź, jakim majątkiem dysponuje świeżo wybrany prezydent USA. 

ZOBACZ TEŻ: Wybory w USA, czyli jak wygląda głosowanie w Ameryce

"Chłopiec z prowincji", jak lubi być nazywany nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, dysponuje imponującym majątkiem. Według danych amerykańskiego Forbesa, fortuna jego i jego żony Jill wyceniana jest na 9 mln dolarów. Ze sprawozdań finansowych wynika, że większość majątku nieruchomości - dwa domy w Delaware o łącznej wartości 4 miliony dolarów. Bidenowie posiadają także około 4 milionów dolarów w gotówce i papierach inwestycyjnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wyniki wyborów w USA 2020. Donald Trump i jego majątek [ZDJĘCIA]

Joe Biden sprawował funkcję senatora przez niemal 26 lat. Jego pensja roczna pa tym stanowisku początkowo wynosiła ok. 42 tys. dolarów rocznie. Jak wynika z danych amerykańskiego Forbesa, pensja z czasem wzrosła do 174 tys. dolarów rocznie. To jednak nic w porównaniu z pieniędzmi, jakie otrzymywał, gdy został wybrany na wiceprezydenta USA. Biden zarabiał ponad 230 tys. dolarów rocznie! Jako obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, Biden będzie otrzymywał 400 tys dolarów rocznie. Joe Biden sporo zarabia także na wystąpieniach publicznych i tantiemach z książek. Za spotkanie ze słuchaczami Biden inkasował od 40 do 190 tys. dolarów. Pełniąc funkcję wykładowcy na Penn Bridge Center for Diplomacy and Global Egagement na Uniwersytecie w Pensylwanii, zarobił dodatkowe 540 000 dolarów.

Jak zagłosują amerykanie? Trump vs. Biden
Najnowsze