bałtyk

i

Autor: pixabay

Paragony grozy nad Bałtykiem. Wakacje w Polsce droższe niż Egipcie czy Turcji

2021-07-01 3:43

Zaczęły się długo wyczekiwane wakacje. Wraz z łagodzeniem restrykcji pandemicznych Polacy ruszyli na letni odpoczynek. Tegoroczne urlopy w Polsce wyjątkowo uderzą nas po kieszeni. W internecie już teraz krążą tzw. "paragony grozy", czyli rachunki z nadmorskich miejscowości obrazujące drożyznę w restauracjach nad Bałtykiem.

Paragony grozy nad Bałtykiem. Jak jest naprawdę?

Bon turystyczny i 500 plus w niczym nie pomogą, jeśli obiad dla jednej osoby kosztuje od 70 do nawet 100 złotych. Dla czteroosobowej rodziny to już koszt rzędu 300-400 złotych za jeden posiłek! A gdzie lody, gofry czy napoje? Z zamieszczonych w sieci paragonów grozy przebijają się nie tylko wyjątkowo drogie dorsze, których ceny sięgają 140 zł za kilogram. W Sopocie urlopowicze mogą skosztować gofrów za 20 złotych sztuka! Za taką cenę otrzymamy w dodatkach bitą śmietanę, porcję lodów, truskawki lub owoce z puszki. Trudno dziwić się irytacji Polaków, którzy za nadmorski wypoczynek muszą płacić fortunę. Nierzadko podkreślają, że wakacje w Polsce są nawet kilkukrotnie droższe niż w Turcji czy Egipcie.

ZOBACZ: Benzyna powyżej 6 złotych! Ile paliwa za pensję minimalną zatankuje Polak i Niemiec?

Anna Kalczyńska w bikini błyszczy nad polskim morzem

Skąd taka drożyzna nad polskim morzem?

Przedstawiciele Północnej Izby Gospodarczej i podkreślają, że “paragony grozy” to incydentalne przypadki, których nagłaśnianie wywołuje niezdrowe emocje i naraża na hejt wszystkich przedsiębiorców, którzy i tak zostali mocno dotknięci skutkami pandemii. PIG dodaje również, że są przeciwni sztucznemu windowaniu cen, a drożyzna spowodowana jest w dużej mierze wzrostami cen produktów, paliwa i kosztów pracy. Potwierdzają to również dane Głównego Urzędu Statystycznego. Według GUS ceny w maju w Polsce były średnio o 4,7 proc. wyższe niż rok wcześniej. 

Sonda
Czy sprawdzasz pochodzenie ryby przed jej zakupem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze