Paweł Kukiz

i

Autor: TOMASZ RADZIK / Super Express

Paweł Kukiz obrażał kościół i pokazywał się z BOLCEM. Tak poseł zbił fortunę [ZDJĘCIA]

2021-02-03 6:09

Paweł Kukiz, dziś polityk, poseł, współtwórca nowego koła w Sejmie. Dawniej jednak jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków, na czym dorobił się pokaźnego majątku, a pieniądze za tantiemy spływają na jego konto do dziś. Postanowiliśmy prześwietlić karierę Pawła Kukiza, posła niezrzeszonego, bez wykształcenia, który na koncie trzyma niezłą sumkę, a kiedyś uchodził za skandalistę polskiej sceny muzycznej.

Piersi, Kukiz i Piersi, Emigranci. To w tych zespołach Paweł Kukiz rozsławił swoją osobę w całej Polsce. Piosenki takie jak "Całuj mnie", "O, Hela" czy "Na falochronie" znali wszyscy. Żadne wesele, prywatka, domówka czy studniówka nie mogły odbyć się bez tych hitów. Pod koniec muzycznej kariery jednak Paweł Kukiz zaczął coraz mocniej angażować się w politykę, aż ostatecznie stworzył własny ruch Kukiz'15.

Na polskiej scenie politycznej był to powiew świeżości i chociaż Paweł Kukiz z wyborach prezydenckich przegrał, to już w wyborach do Sejmu i Senatu on i jego ludzie zdobyli spore poparcie. Tak oto od 2015 roku nie śledzimy już Pawła Kukiza jako wokalisty, a jako posła. Jednak to właśnie kariera muzyczna przyniosła Kukizowi sławę, ale przede wszystkim gigantyczne pieniądze, a polityka do rodzinnego budżetu może być tylko dodatkiem. Zobacz w naszej galerii poniżej, jak wyglądała kariera muzyczna, aktorska i polityczna Pawła Kukiza, za co oskarżano go o obrazę uczuć religijnych i kim był Bolec. Zapraszamy!

Znajomi opowiedzieli o przeszłości Kai Godek. Strasznie wstydliwa sprawa. Nikt o tym nie mówił!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze