dźwig

i

Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

Mieszkania w Polsce

Pęka bańka na rynku nieruchomości? Deweloperzy kuszą bonusami i dają upusty

2022-08-10 11:29

Czy ceny mieszkań spadną? Deweloperzy budują coraz mniej i uciekają się do zachęt, żeby sprzedać drogie mieszkania. Rekordowe ceny i popyt przyduszony przez wysokie stopy procentowe przemeblowują rynek. Deweloperzy budują mniej i kuszą bonusami - donosi w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

Bańka na rynku nieruchomości powoli pęką?

"Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że od stycznia do czerwca na sześciu największych krajowych rynkach sprzedano 19 727 lokali. "To najsłabszy wynik od co najmniej 2015 r." – wynika z danych zebranych przez Tabelaofert.pl przy współpracy z REDNET Consulting, które publikuje dziennik. Gazeta zwraca uwagę, że taka sytuacja sprawiła, że deweloperzy zostali zmuszeni do większego wysiłku przy konstruowaniu oferty. "Efekt: od początku wakacji mieszkanie można kupić z rabatem lub bonusem" - wyjaśnia gazeta.

"W Robyg ceny spadły o 5 proc. Poza tym firma wprowadziła korzystniejszy dla klientów harmonogram rozliczeń – 80 proc. ceny klient płaci dopiero po zakończeniu budowy" - wskazuje dziennik. "Archicom obniżył ceny wybranych lokali o 43 tys. zł, poza tym oferuje voucher o wartości do 13 tys. na wykończenie mieszkania lub do 7 tys. zł na urządzenia systemu automatyki domowej pozwalające zdalnie zarządzać urządzeniami" - wylicza dalej gazeta. I dodaje, że Grupa Start kusi natomiast rabatem 500 zł za 1 m kw. mieszkania w Krakowie.

Sonda
Czy masz mieszkanie własnościowe, czy wynajmujesz?
Listen to "Jeszcze w tym roku ludzie będą tracić mieszkania, bo nie będzie ich stać na ratę kredytu" on Spreaker.
Najnowsze