Pieniądze to nie wszystko EXTRA: Nowa strategia Tauron

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Pieniądze to nie wszystko EXTRA: Nowa strategia Tauron

Pieniądze to nie wszystko EXTRA: Nowa strategia Tauron. Koniec z węglem, czas na OZE

2022-06-29 15:24

Na Kongresie 590 rozmawialiśmy z Patrykiem Demskim, wiceprezesem Tauron. Przedsiębiorstwo planuje duże zmiany. - Musimy trwać przy założonej wizji, czyli dekarbonizacji grupy, zielonym zwrocie, dbałości o środowisko naturalne i planetę, a przede wszystkim dbałości o zadowolenie naszych klientów - powiedział.

Tauron wdraża nową strategię. Wiceprezes Patryk Demski podkreślił, że zmiany wchodzą w życie w szczególnie trudnym i chwiejnym okresie, po 24 lutego, kiedy Rosja dokonała ataku na Ukrainę.

- Założyliśmy, że niezależnie od tego, że jesteśmy wszyscy na energetycznym roller coasterze, że wokół zmieniający się świat jest coraz mniej przystępny, ale my musimy trwać przy założonej wizji. Tą wizją jest dekarbonizacja grupy, zielony zwrot, dbałość o środowisko i planetę, ale przede wszystkim też dbałość o zadowolenie naszych klientów wyjaśnił.

Jak dodał, strategia ma zintegrować te trzy plany, tak żeby Grupa Tauron po 2050 roku była zdekarbonizowana i nisko-emisyjna, ale żeby także miała potencjał inwestycyjny i była zdolna do wyzwań, które stoją przed polskim systemem energetycznym.

 - Chcemy żeby odpowiadała na wyzwania w sposób performatywny, ambitny i elastyczny. A także, żeby nie bała się tych wyzwań. Żeby była obecna w zdywersyfikowanym świecie, który jest światem bardzo trudnym - powiedział Demski.

Podkreślił, że chodzi o elastyczne dostosowanie się do potrzeb. Tauron w swojej strategii zakłada różne narzędzia na wiele okoliczności. "Na czasy pokoju i wojny, na czasy sprzyjające i niesprzyjające". Demski chce aby w 2030 roku Grupa Tauron była jednym z liderów polskiej zmiany energetycznej.

Sonda
Czy Polska powinna odejść od węgla?
Najnowsze