ARTYKUŁ Hubert LIVE

i

Autor: se ARTYKUŁ Hubert LIVE

Pieniądze to nie wszystko

Grozi nam ogromny kryzys? W Polsce zabraknie prądu? Janusz Gajowiecki, prezes PSEW ujawnia

Czy w zimę zabraknie prądu? Między innymi na to pytanie próbował odpowiedzieć Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej w programie Huberta Biskupskiego "Pieniądze to nie wszystko". - Mam nadzieję, że lada dzień zostaną podjęte decyzję, które nas przybliżą do tego, żebyśmy mogli bezpiecznie przetrwać tą zimę - stwierdził ekspert odnosząc się w ten sposób do projektu nowelizacji tzw. ustawy 10H, która ma odblokować rozwój farm wiatrowych na lądzie.

Pieniądze to nie wszystko. Gościem Janusz Gajowiecki

W środę 20 lipca gościem zastępcy naczelnego "Super Expressu" Huberta Biskupskiego był Janusz Gajowiecki prezes PSEW. Jednym z tematów rozmowy była nowelizacja ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe, która dała samorządom większą sprawczość w podejmowaniu decyzji, gdzie można postawić elektrownie wiatrowe.

Temat jest o tyle ważny, że wielkimi krokami w Europie zbliża się transformacja energetyczna, która zwiększy udział OZE w miksie energetycznym. Minister klimatu Anna Moskwa przyznała, że priorytetem polityki energetycznej jest dywersyfikacja źródeł energii w Polsce. Również 85 proc. Polaków uważa, że przepisy powinny wspierać OZE.

- Rząd w ostatnich tygodniach wypracował projekt zmian, które mają umożliwić ponowny rozwój inwestycji w lądowe farmy wiatrowe, a tym samym zabezpieczyć nas wszystkich w prąd - powiedział Gajowiecki. Prezes PSEW stwierdził, że gdy rozmawiamy o energetyce to musimy myśleć długoterminowo. - To nie tylko pierwsza trudna zima przed nami, ale i kolejne nie będą łatwiejsze. Zużycie energii elektrycznej rośnie, a inwestycje w energetykę to są inwestycje na wiele lat do przodu - powiedział Gajowiecki.

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"
Sonda
Czy obawiasz się wysokich cen prądu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze