Koniec alkoholu na stacjach benzynowych? Tego chce posłanka Lewicy [PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO]

2022-05-18 10:33
Pieniądze to nie wszystko - Hubert Biskupski
Autor: MONTAŻ SE Pieniądze to nie wszystko - Hubert Biskupski

Lewicowi politycy wypowiedzieli wojnę alkoholowi. Partia Razem sprzeciwia się promocjom na alkohol. Co ciekawe, Lewica znalazła niespodziewanego sojusznika w psotaci Kościoła. Sympatii dla pomysłu nie kryją nawet niektórzy członkowie klubu PiS. Jaka przyszłość czeka alkohol w Polsce? O tym w programie „Pieniądze to nie wszystko” opowie Paulina Matysiak, posłanka Lewicy.

Zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu" Hubert Biskupski zaprasza na kolejny odcinek programu „Pieniądze to nie wszystko”. Gościem będzie Paulina Matysiak, posłanka Lewicy.

Program "Pieniądze to nie wszystko" na żywo do oglądania w każdą środę o godz. 13.00 na YouTube SE.pl i Facebooku "Super Biznesu".

Jednym z tematów będzie sprzedaż alkoholu. Lewica sprzeciwia się promocjom na alkohol. Wspiera ich w tym… Kościół. Co na to posłowie? W nowym odcinku porozmawiamy także o świadczeniach majątkowych oraz sytuacji na rynku mieszkaniowym. Co w praktyce oznacza hasło „Mieszkanie prawem, nie towarem”? Zapytamy posłankę o ocenę pomysłów na pomoc kredytobiorcom, takich jak zamrożenie WIBOR czy państwowe budownictwo. Start programu już o godzinie 13.

W poprzednim odcinku w programie gościł prof Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego. Ekonomista pytany był m.in. o aktualną sytuację gospodarczą kraju, stopy procentowe, walkę z inflacją i o to czy Adam Glapiński ponownie powinien zostać wybrany na szefa NBP. Odnosząc się do sposobów na hamowanie inflacji, Szołucha przyznał, że wszystko zależy od tego jak rynek i sektor bankowy oraz gospodarka będą reagowały na podnoszenie stóp procentowych. Jego zdaniem,. trzeba stopniowo podnosić oprocentowanie i jednocześnie obserwować co się dzieje i odpowiednio reagować tzn. dalej podwyższać stopy procentowe, bądź obniżać. jednocześnie dodał, że oprocentowanie lokat to duży problem. Jego zdaniem banki nie zareagowały zgodnie z oczekiwaniami RPP i rządu.

Sonda
Co wolisz - mieszkanie w bloku czy dom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze