Ministerstwo finansów

i

Autor: Michał Niwicz

Piotr Dziedzic odwołany z Ministerstwa Finansów i KAS. Zajmował się nieprawidłowościami finansowymi na szkodę Polski

2020-12-16 15:00

Dotychczasowy wiceminister finansów, zastępca szefa KAS i pełnomocnik Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej oraz Generalny Inspektor Informacji Finansowej Piotr Dziedzic został odwołany ze stanowiska. Jak informuje resort, z ministerstwem Dziedzic współpracował od 1997 roku.

Piotr Dziedzic odwołany został ze stanowiska wiceministra finansów. Jak informuje resort, został on odwołany z dniem 15 grudnia 2020 roku. Jako wiceszef resortu Dziedzic pracował od 1 lipca 2019 roku. Był też zastępcą szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej oraz Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej. Ministerstwo Finansów przypomina, że pracował on w resorcie jednak od wielu lat.

Małpki urosły! Tak obchodzą podatek cukrowy

- Od 1997 r. zatrudniony w resorcie finansów na stanowiskach związanych z kontrolą i zwalczaniem przestępczości. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów w Międzyresortowym Zespole do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych (Stałej Grupie Eksperckiej). W trakcie kariery zawodowej realizował zadania organów ochrony porządku konstytucyjnego RP, koncentrując się na ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obywateli. Od stycznia 2016 r. zastępca dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. W lipcu 2016 r. awansowany na stanowisko dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. Od marca 2017 r. do czerwca 2019 r. dyrektor Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej - wylicza resort finansów.

Rząd zapłaci za POWIKŁANIA po szczepieniach na Covid-19. Ile wyniosą odszkodowania?

Kuszenie na szczepienie? Jak Polacy reagują na rządowe udogodnienia w sprawie antycovidowych szczepionek. Sprawdziliśmy to w Lublinie
Najnowsze