Kaczyński

i

Autor: Shutterstock; Maciej Luczniewski/Reporter Kaczyński

Wybory 2023

PiS rozda kolejne 2 tys. zł przed wyborami?! Tym razem mogą skorzystać wszyscy Polacy

2023-01-28 3:04

Rok 2023 jest rokiem wyborczym. Ledwo się rozpoczął, a już rozpoczyna się polityczny wyścig. Każdy ma kiełbasę wyborczą. Wiadomo, że nic tak dobrze nie działa na wyborców jak pieniądze. - Wie pan, co PiS zrobi w kampanii wyborczej? Powie, że służby zdrowia nie da się uzdrowić, ale dadzą każdemu 2 tys. zł na rok, żeby można było sobie zrobić badania, iść do dermatologa, zbadać krew — stwierdził w "Onet Rano" lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Czy faktycznie tak będzie? Akurat PiS, które jest u władzy, ma teraz największą moc sprawczą.

2 tys. zł na badania Polaków

Ruszyła maszyna przedwyborcza. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku politycy będą prześcigać się w pomysłach na polepszenie życia Polaków. Możemy spodziewać się nadmiaru kiełbasy wyborczej. Najłatwiejsze zadanie pod tym względem może mieć partia obecnie rządząca, bo PiS może nie tylko obiecać, ale już dać Polakom dodatkowe pieniądze niemal na wszystko. Na przykład lider Agrounii Michał Kołodziejczak przewiduje, że PiS da dodatkowe pieniądze na ochronę zdrowia. - Wmówią Polakom, że służby zdrowia nie da się uzdrowić, ale dadzą im pieniądze do ręki, żeby sami je wydali, dadzą bony. O tym się szeroko słyszy, że PiS zaczyna myśleć, jak przekonać ludzi do wyborów. Nie zwiększą 500 plus, dadzą pieniądze do ręki pod innym pretekstem — tłumaczył Kołodziejczak.

Kto wygrywa wybory? Najnowszy sondaż

A co na temat wyborów mówią sondaże. Z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica (36,1 proc. głosów). Na Koalicję Obywatelską chce głosować 29,4 proc. ankietowanych, a na Lewicę 10,1 proc. Natomiast z sondażu IBRiS zrealizowanego dla "Rzeczpospolitej" wynika, że różnica między PiS i KO wynosi 4,3 pkt proc. (29,7 proc. wobec 25,4 proc.), a z badania United Surveys dla Wirtualnej Polski, że PiS może liczyć na 32,3 proc. poparcia, zaś KO na 27 proc. Zatem wyraźnie w sondażach widać, kto w nich przoduje.

Sonda
Czy lekarzom w Polsce, brakuje empatii w stosunku do pacjentów?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak

Inflacja WYSTRZELI jeszcze mocniej?

Posłuchaj złowrogiej prognozy ekonomisty!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze