Pit 2020. Jaka kara za zwłokę przy rozliczaniu?

2020-04-24 12:27 MaAl
Podatek od nieruchomości w 2019
Autor: Shutterstock Im większa nieruchomość, tym wyższy zapłacisz podatek za jej posiadanie

Dobra wiadomość dla wszystkich podatników, którym nie zawsze udaje się dopilnować wszystkich dat i formalności. Jeżeli rozliczycie PIT do 1 czerwca, nie zapłacicie odsetek za zwłokę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu.
Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Zgodnie z rozporządzeniem podpisanym przez ministra finansów, podatnicy, którzy do 1 czerwca 2020 r. zapłacą podatek z tytułu PIT za 2019 r., nie będą musieli płacić odsetek za zwłokę.

ZOBACZ TEŻ: Oszustwa na „koronawirusa”: Na to uważaj!

- Nie będzie odsetek za zwłokę z tytułu rocznego rozliczenia PIT za ubiegły rok. To nasze kolejne działanie ułatwiające wywiązanie się w tym trudnym czasie z obowiązku podatkowego – mówi minister Tadeusz Kościński. Rozporządzenie ma związek z brakiem sankcji w przypadku złożenia zeznania PIT i rozliczenia się do 1 czerwca br. (31 maja 2020 r. to niedziela – dzień ustawowo wolny od pracy, więc termin przesuwa się na poniedziałek, tj. 1 czerwca 2020 r.).

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Polsce: Darmowe gry na czas kwarantanny

Zgodnie z rozporządzeniem odsetki za zwłokę naliczone od 1 maja do 1 czerwca tego roku nie będą pobierane od zaległości podatkowych z tytułu podatku dochodowego. Dotyczy to podatników składających zeznania PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT 37, PIT-38 i PIT-39. - Na równi z wpłatą będzie traktowane zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku w tym okresie - informuje resort.

ZOBACZ TEŻ: „Wakacje kredytowe”: Jak zawiesić spłatę rat kredytu

Tutaj leczą koronawirusa. Tak wygląda w środku szpital zakaźny w Szczecinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze