Koronawirus w Polsce: Darmowe gry na czas kwarantanny

2020-03-17 12:43 MaAl
Playstation, pad, kontroler
Autor: Pexels

#ZostańWDomu - przekonują władze, celebryci i eksperci. Podczas gdy koronawirus atakuje Polskę i trwa stan zagrożenia epidemicznego dla bezpieczeństwa zostajemy w domu. Ulicę opustoszały. Kina i większość sklepów zamknięto. Kto może pracuje w trybie pracy zdalnej. I co tu robić? Podpowiadamy jak urozmaicić sobie czas oczekiwania na opanowanie sytuacji. Oto nasz subiektywny ranking DOBRYCH gier, w które możecie zagrać ZA DARMO.

WORLD OF WARCRAFT

Platforma: PC

Zaczynamy od drobnego oszustwa. Co prawda "World of Warcraft" nie jest grą darmową (wymaga opłacania abonamentu), ale wersja trial pozwala na rozpoczęcie przygody bez ponoszenia opłat i niemal swobodny rozwój naszej postaci do 20 poziomu. Jeśli wcześniej nie mieliście okazji aby zagłębić się w epicką historię Azeroth, to doskonała okazja. Kultowa gra Blizzarda króluje na rynku od 2004 roku i wychowała już całe pokolenia. Nic nie wskazuje, żeby w najbliższym czasie miała zostać strącona z podium. Zatem do dzieła - stwórzcie postać, wybierzcie frakcję (w redakcji jesteśmy wierni Przymierzu) i zakrzyknijcie: "FOR AZEROTH!".

HEARTHSTONE

Platformy: PC, Mac, Android, iOS

Zostajemy w Azeroth! Jeśli od spektakularnego fantasy wolicie senną atmosferę karczmy, sprawdźcie "Hearthstone", czyli humorystyczną grę karcianą, która pozwala spojrzeć na świat Warcrafta z zupełnie innej perspektywy. Gra jest przyjazna dla dzieci Zagramy w nią zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych.

WORLD OF TANKS

Platformy: PC, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4, iOS, Android, macOS

Jeśli marzyliście o tym, żeby zostać jednym z czterech pancernych - teraz macie okazję. "World of Tanks" to wieloosobowa symulacja bitew stalowych potworów, w której możemy sterować czołgami od okresu I wojny światowej aż po zimną wojnę. Dostępne są także polskie maszyny. O jakości gry niech świadczy liczba graczy - w 2013 roku przed monitory WoT ściągną 50 milionów ludzi.

LEAGUE OF LEGENDS

Platformy: PC, Mac

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć króla MOBA. Chociaż szał na arenowe strategie już minął, a trendy się zmieniły to gra Riot Games wciąż dostarcza mnóstwa frajdy z licznymi zróżnicowanymi postaciami i trybami rozgrywki.

FORTNITE

Platformy: PC, macOS, PlayStation 4, Xbox One, iOS, Nintendo Switch, Android

Gra, która odebrała LoL tytuł największego złodzieja czasu młodych ludzi i praktycznie stworzyła gatunek battle royale. Niezależnie od gustów i opinii śmiało można powiedzieć, że to najważniejsza gra ostatnich lat i współczesny fenomen. Dlaczego tak się stało? Na pewno popularności gry pomogła wyjątkowa oprawa, dynamiczna rozgrywka, łatwe do opanowania zasady i model darmowego dostępu.

Koronawirus. Mucha pokazała wiadomość ze szkoły
Najnowsze