Sklep PKP Intercity.

i

Autor: Art Servive, sklep.intercity.pl/pl

PKP Intercity

PKP Intercity sprzedaje ubrania. Ceny zadziwiają

2023-05-19 13:30

PKP Intercity prowadzi swój sklep. Nawet stworzyło swoją kolekcję ubrań i gadżetów. W ofercie bluzy, czapki, plecaki, skarpetki, ale i gadżety przydatne w podróży. Ceny jednak do niskich nie należą. Na przykład za bluzę damską trzeba zapłacić 169 zł, t-shirt męski kosztuje 79 zł, a workoplecak 69 zł. Dla porównania za bilet pociągiem Pendolino z Krakowa do Warszawy trzeba zapłacić 185 zł, czyli prawie jak za bluzę.

Sklep PKP Intercity

PKP Intercity uruchomiło sklep internetowy z rozmaitymi gadżetami, grami i tekstyliami. Zaprojektowano specjalną kolekcję ubrań i gadżetów. Kolekcje nazwane są następująco: Pantograf i Czuwak. W ofercie sklepu PKP Intercity jest też zabawkowy pluszak Edek. Ceny do niskich nie należą. Najdroższe w ofercie sklepu PKP Intercity są bluzy bawełniane z kolekcji Pantograf – cena 169 zł za sztukę. Tańsze są koszulki – cena 79 zł. Można też sobie kupić czapkę: zimową za 59 zł i letnią za 79 zł. Najtańsze w zakładce „tekstylia” są skarpetki Pendolino w cenie 24,90 zł.

A co znajdziemy w kategorii „gadżety”? Tutaj najdroższa jest butelka termiczna, za którą trzeba zapłacić 79 zł. Tuż za nią w kategorii cenowej plasuje się pluszak przypominający lokomotywę Pendolino – Edek w cenie 69 zł. Uwagę przykuwa też brelok z małym zdjęciem Pendolino w cenie 19 zł. Najtańsza jest zawieszka na bagaż w cenie 5,90 zł. I jeszcze jedna wirtualna półka. Na niej znajdują się minigry w cenie 24,90 zł. To akurat może być przydatne w dłuższej podróży.

Nazwy kolekcji ubrań z PKP Intercity

Niektórzy mogą w głowę zachodzić, skąd PKP Intercity wzięło nazwy swoich kolekcji. Zatem wyjaśniamy:

  • Pantograf służy do pobierania prądu z napowietrznej sieci trakcyjnej przez pojazdy szynowe – najczęściej spotykany, instalowany na dachu lokomotywy elektrycznej, tramwaju lub elektrycznego zespołu trakcyjnego.
  • Czuwak – w transporcie szynowym jeden z elementów zabezpieczających, którego celem jest minimalizowanie zagrożeń wynikających z kierowania pojazdem przez człowieka. Nazwa została bezpośrednio zaczerpnięta od czasownika czuwać, ponieważ jego podstawowym zadaniem jest sprawdzenie przytomności prowadzącego pojazd.
Sonda
Czy lubisz podróżować pociągiem PKP?
Impact 2023 - Paweł Borys
Najnowsze