remont mieszkania

i

Autor: SHUTTERSTOCK remont mieszkania

Remont

Planujesz remont? Taniej już nie będzie, zapłacimy więcej niż rok temu

2023-03-04 10:01

W 2022 roku podrożały usługi remontowe oraz materiały budowlane, ale wiele wskazuje na to, że to koniec podwyżek. Jak pisze HRE Investments, w ostatnich miesiącach wyhamowały zarówno ceny materiałów budowlanych, jak i usług remontowych. Malarze, stolarze, czy elektrycy od kilku miesięcy powstrzymują się od podnoszenia cen - co nie znaczy, zę będzie taniej.

Ceny remontu nie będą rosły tak szybko jak do tej pory. Ale taniej już nie będzie

Jak czytamy w raporcie HRE Investments nie ma wątpliwości, że usługi remontowo budowlane są drogie, na co składa się m.in. problem z małą ilością specjalistów. Jak wskazują eksperci, usługi remontowe wciąż są droższe niż przed rokiem, ale od kilku miesięcy ceny nie rosną już w tak szybkim tempie, co sugerują dane Eurostatu.

Warto podkreślić, że dezinflacja nie oznacza spadku cen, a fakt, że ceny rosną wolniej. Remonty wciąż są droższe, ale stawki nie rosną tak szybko jak rok temu.

O ile podrożał remont? Najbardziej podrożało malowanie ścian

W styczniu 2023 roku najbardziej podrożały usługi malarzy, aż o 24 proc. względem stycznia 2022 roku. Usługi hydrualików, elektryków i stolarzy rosły w tempie 17-18 proc. Usługi konserwacji urządzeń grzewczych podrożały wg. danych Eurostatu o ok. 12 proc. rok do roku.

Jak wskazuje HRE Investments najszybciej w Polsce i Europie drożeją usługi malarzy. W ciągu ostatnich lat, koszt malowania mieszkań się podwoił, a wzrost cen w Polsce był najwyższy w Europie, w której usługi malowania podrożały o 38 proc. 

Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Sonda
Planujesz remont mieszkania w najbliższym czasie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze