Po świadczenie na dziecko Busem 500plus? Poznaj szczegóły akcji ministerstwa rodziny

2016-04-06 12:54
500 BUS
Autor: Jan Bielecki 500 BUS

Polskie urzędy wojewódzkie od 1 kwietnia realizują kampanię społeczną skierowaną do polskich rodziców. Jej celem jest niesienie pomocy beneficjentom starającym się o 500 zł na dziecko i edukacja na temat programu „Rodzina 500 plus". Sprawdź, na czym polega akcja.

Busy 500plus – mobilne punkty informacyjne, 1 kwietnia wyruszyły w trasę po Polsce. W ciągu trzech miesięcy odwiedzą każdy region w kraju. W sztandarowym pojeździe programu „Rodzina 500plus" można porozmawiać z pracownikiem Urzędu Wojewódzkiego i rozwiać swoje wątpliwości związane z rządowym programem. Urzędnicy udzielają fachowych porad, jak złożyć wniosek oraz odpowiadają na nurtujące Polaków pytania.

ZOBACZ: 5 najczęstszych błędów we wniosku o 500 zł na dziecko. Jak je poprawić

Wnioski o 500 zł na dziecko można składać od 1 kwietnia. W ciągu pięciu pierwszych dni działania programu „Rodzina 500plus" Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej odnotowało ćwierć miliona wysłanych online formularzy, obecnie liczba ta jest dużo większa i przekroczyła już 200 tysięcy.

Każdy wnioskodawca, który zorientował się, że źle wypełnił formularz, może zrobić to ponownie. W przypadku wysłania większej liczby wniosków gmina uwzględni ten wypełniony poprawnie. Dodatkowo każda osoba, która zrobiła błąd we wniosku, zostanie o tym poinformowana drogą mailową.

ZOBACZ: Jak wypełnić wniosek 500 zł na dziecko? Rodzina 500+ [PORADNIK]

Najczęściej występujące błędy w formularzach to: niewymienienie pierwszego dziecka we wniosku przez rodzica, który ubiega się o świadczenie wychowawcze na kolejne dzieci, niewskazanie współmałżonka, brak numeru PESEL członka rodziny, niezgodność adresu zamieszkania z organem, do którego wpłynął wniosek oraz błędnie wpisane dane teleadresowe.

Źródło: mpips.gov.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze