Cena coli zwala z nóg!

i

Autor: Redakcja SE Cena coli zwala z nóg!

Cena coli zwala z nóg! To efekt podatku cukrowego. Poseł Konfederacji pokazał podwyżki! Klienci są w szoku

2021-01-02 22:33

Poseł Konfederacji Artur Dziambor pokazał na Twitterze, jak wyglądają podwyżki cen słodkich napojów w sklepach, będące efektem podatku cukrowego. Klienci są w szoku! Aż trudno uwierzyć w to, ile teraz zapłacimy za coca-colę.

Podatek cukrowy. Wzrost cen słodkich napojów w sklepach

Artur Dziambor, poseł Konfederacji, zamieścił w mediach społecznościowych grafikę, przedstawiającą podwyżkę cen słodkich napojów w sklepach. To efekt podatku cukrowego! Klienci są w szoku, bo zaczynają odczuwać jego skutki we własnych portfelach. - „To nie jest podatek, to jest opłata”. Podziękowania proszę słać do koalicji socjalistyczno - etatystycznej PiS-Lewica - napisał Dziambor na Twitterze. Cena coli zwala z nóg! Jak widzimy na zdjęciu, wcześniej coca-cola (1,75 l) kosztowała 4,35 zł, a teraz - 6,29 zł. Pepsi (1,75 l) przed podatkiem: 4,29 zł, a teraz - 6,49 zł. Mamy też Fantę (1,75 l): 4,19 zł wcześniej, a teraz - 5,99 zł. Na koniec pokazano napój Mountain Dew (1,75 l): 4,35 zł (przed podatkiem) i 5,99 zł (po wzroście). 

Podatek cukrowy. O co chodzi?

Podatek cukrowy wszedł w życie od 1 stycznia 2021 roku i powoduje wprowadzenie nowych opłat: od napojów słodzonych i energetycznych oraz od alkoholu sprzedawanego w opakowaniach do 300 mililitrów, czyli tzw. małpek. Ustawa miała być wprowadzona 1 lipca 2020 roku (została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec sierpnia 2020 roku), ale ostatecznie zmieniono termin na 1 stycznia 2021 roku. Resort zdrowia wskazywał, że chodzi o "promowanie prozdrowotnych wyborów żywieniowych, poprawa jakości diety przez ograniczenie w niej środków spożywczych niezalecanych do nadmiernego spożycia, a także wspieranie, mającej pozytywny wpływ na zdrowie, aktywności fizycznej dzieci i młodzieży".

Sonda
Co myślisz o wprowadzeniu podatku cukrowego?
Najstraszniejsze przepowiednie jasnowidza Jackowskiego na nowy rok
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze