Polacy mają nowe danie narodowe. Nie uwierzysz, jakie

2020-02-07 11:39 KaJa
Rodzina, piknik, obiad
Autor: Shutterstock

Wydawało się, że Polacy w kwestiach kulinarnych są bardzo przywiązani do tradycji. W końcu. nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez pierogów czy Wielkanocy bez żurku czy barszczu białego. Jednak jak wynika z badań „Rzeczpospolita” i portalu PizzaPortal.pl na co dzień Polacy lubię kuchnie zagraniczne i zwłaszcza upodobali sobie jedno danie.

Jak wskazuje „Rzeczpospolita” aż 60 proc. Polaków kupuje pizzę. Te włoski przysmak zdecydowanie podbił krajowe stoły dzięki czemu jesteśmy jednymi z największych „zjadaczy” tego przysmaku w krajach europejskich. Popularność pizzy potwierdzają również portale zajmujące się zamawianiem i dowożeniem jedzenia, według statystyk PizzaPortal.pl aż 54,9 proc. wszystkich zleceń dotyczy właśnie tego dania.

Czytaj również: Niebezpieczny odkurzacz w sklepach Carrefour! Grozi wybuchem!

- W Szwecji i we Włoszech, podobnie jak w Polsce, pizza jest najchętniej wybieraną potrawą, natomiast w innych krajach europejskich często prym wiodą burgery, a dalej dania azjatyckie i lokalne - powiedział Piotr Kruszyński, prezes PizzaPortal.pl, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Sprawdź także: Coca-Cola będzie dwa razy droższa! Wszystko przez nowy podatek

Popularność pizzy zauważają również znane sieci restauracji, jak mówi dla „Rzeczpospolitej” Izabela Winszta rzecznik AmRestu, który prowadzi w Polsce sieci KFC, Pizza Hut czy Starbucks tylko w 2019 roku klienci Pizza Hut zjedli prawie 7 milionów pizz. Jak zaznacza z kolei Michał Maksymiec, dyrektor w panelu gospodarstw domowych GfK Polonia, przeciętne gospodarstwo domowe kupuje pizze co najmniej raz na dwa miesiące.


 

Najnowsze