cukier

i

Autor: pixabay.com

Cukier w Polsce

Polacy rzucili się na cukier. Sklepy odnotowały rekordową sprzedaż

2022-08-18 17:17

Polacy w obawie, że na półkach sklepowych zabraknie cukru, zaczęli masowo go kupować. W lipcu br. sprzedaż tego surowca w sklepach małoformatowych osiągnęła rekordowy poziom 13,3 mld kg. W 2021 roku konsumenci zakupi go o 83 proc. mniej - pisze portal dlahandlu.pl Sklepy odnotowały rekordową sprzedaż, bo Polacy wydali na cukier ponad 73 mln zł.

Dlaczego Polacy rzucili się na cukier? Sklepy z rekordową sprzedażą

Jak wyjaśnia portal dlahandlu.pl, w sezonie letnim jest zawsze większe zapotrzebowanie na cukier. To czas przygotowywania przetworów, więc i sprzedaż cukru jest znacznie wyższa. Jak informuje CMR Polska, zainteresowanie kupnem tego surowca w lipcu br. było ogromne, a w sklepach małoformatowych padł rekord - 13,3 mln kg. Polacy najczęściej kupowali cukier biały jednak i trzcinowy, a także cukier puder były rozchwytywane. 

Dlaczego Polacy rzucili się na cukier? Po usłyszanym komunikacie o możliwych brakach w dostępności surowca Polacy ruszyli do sklepów. W sieci pojawiały się także liczne aukcje, a ceny za chociażby 1 kg cukru zwalały z nóg. 

Pieniądze to nie wszystko – Igor Wasilewski

Cukru nam nie zabraknie

Jak cytuje Elżbiętę Szarejko z CMR Polska portal dlahandlu.pl, “na co ósmym paragonie pojawiało się 10 lub więcej kg cukru. Przybyło też klientów, którzy przychodzili do sklepu tylko po cukier (...)”. 

Mimo obaw Polaków, na początku sierpnia minister rolnictwa Henryk Kowalczyk oświadczył, że cukru w naszym kraju nie zabraknie. Dodał także, że w kwestii cen Polacy mogą być spokojni, bowiem ceny sięgną ok. 4-5 zł za kg.

Sonda
Dlaczego kupujesz cukier na zapas?
Najnowsze