Na Mateusza Morawieckiego, podobnie jak na szefową KE Ursulę von der Leyen, wskazuje w tym kontekście tylko co dziesiąty badany.

i

Autor: shutterstock Na Mateusza Morawieckiego, podobnie jak na szefową KE Ursulę von der Leyen, wskazuje w tym kontekście tylko co dziesiąty badany.

Polacy wskazali winnych zamrożenia unijnych funduszy. Oberwało się też Tuskowi

2022-02-22 7:37

Jarosław Kaczyński (24 proc.), Zbigniew Ziobro (22 proc.) i Donald Tusk (21 proc.) to według sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM pierwsza trójka odpowiedzialnych za ewentualne zamrożenie funduszy unijnych dla Polski.

Na Mateusza Morawieckiego, podobnie jak na szefową KE Ursulę von der Leyen, wskazuje w tym kontekście tylko co dziesiąty badany. W sondażu Polacy ocenili też, na ile wysokie ich zdaniem jest prawdopodobieństwo, że na podstawie mechanizmu warunkowości KE faktycznie zablokuje nam eurofundusze.

Czytaj także: Skandal! Niemcy z Rosjanami chcą ominąć sankcje i dokończyć Nord Stream 2

Express Biedrzyckiej - Waldemar Buda: Pieniądze z KPO będą w tym roku

Prawie 60 proc. respondentów ocenia, że ryzyko jest bardzo lub raczej wysokie. Przeciwnego zdania jest ok. 23 proc. badanych, a co dziesiąty respondent uważa, że takiego zagrożenia nie ma w ogóle. Nieco mniej, bo ok. 7 proc., nie ma wyrobionego zdania w tej sprawie.

Sonda
Czy Twoim zdaniem Polska powinna dalej być w Unii Europejskiej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze