Będzie nowe 500 plus? Chcą dać pieniądze trwałym małżeństwom

i

Autor: Shutterstock

Polski Ład: emeryci i renciści zyskują. Jest zachęta do podejmowania pracy przez seniorów

2022-01-17 11:29

Polski Ład wprowadził zamieszanie w zakresie wynagrodzeń dla pracowników. Jednak jak przekonują przedstawiciele rządu, nie tracą na tym seniorzy pozostający na rynku pracy. Na Polskim Ładzie ma zyskać aż 94 proc. emerytów i 98 proc. rencistów. Jak to możliwe? Podstawą Polskiego Ładu jest reforma podatkowa. Nowe przepisy weszły w życie 1 stycznia 2022 roku.

Polski Ład a emerytura

Rząd organizuje specjalne konferencje prasowe, na których przekonuje, że Polski Ład jest korzystny dla Polaków. W poniedziałek, 17 stycznia 2022, przedstawicielki rządu i ZUS przekonywały, że ogromna grupa seniorów zyskuje na zmianach podatkowych. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł ma korzystnie wpływać na sytuację materialną 94 proc. emerytów i 98 proc. rencistów. Rząd i ZUS zachęcają seniorów do pozostawania na rynku pracy i wprowadzają rozwiązania, które mają sprawić, że pracujący seniorzy mają mieć więcej pieniędzy w portfelach. Chodzi o PIT 0. Doświadczeni seniorzy, którzy mimo nabycia uprawnień do emerytury czasowo zrezygnują z jej pobierania i pozostaną aktywni zawodowo, będą mogli skorzystać z PIT-0 dla seniora. Takie osoby nie będą płacić podatku od przychodów z pracy na etacie, zleceniu lub działalności gospodarczej – do kwoty 85 528 zł rocznie. Dodatkowo pracujący seniorzy, niepobierający emerytury i rozliczający się według skali podatkowej, będą płacić podatek dopiero po przekroczeniu 115 528 zł zarobków (30 tys. zł kwoty wolnej + 85 528 zł ulgi).

Minister Marlena Maląg zapewniła też, iż w kwietniu 2022 roku będzie wypłacana 13. emerytura. Zaś w marcu poznamy wysokość waloryzacji świadczeń 2022.

Tańczące z promocjami 11.01.2022
Sonda
Czy zyskasz na Polskim Ładzie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze