obliczenia, podatki

i

Autor: Pixabay obliczenia, podatki

Polski Ład jak pole minowe dla księgowych. Obawiają się błędów podatkowych

2022-01-26 7:55

Polski Ład, który wszedł od początku roku 2022 wprowadził wiele zmian za jednym zamachem. W opinii wielu osób, zbyt wiele. Odczuwają to księgowi, którzy przeżywają teraz prawdziwy zalew zleceń od klientów. Problem w tym, że eksperci biur rachunkowych sami mają problemy z nowymi przepisami, które nie są do końca jasne. Jak wynika z ankiety dla "Dziennika Gazety Prawnej" księgowi obawiają się, że popełnią błędy, co z kolei odbije się na klientach. Aby nie wpaść na "minę" muszą się uprzednio zabezpieczać. Skutkiem mogą być droższe usługi biur rachunkowych.

Księgowi mają problemy z Polskim Ładem. Przepisy są skomplikowane, a klientów coraz więcej

Biura rachunkowe obawiają się błędów, które mogłyby skutkować pozwami cywilnymi niezadowolonych klientów. Przekonują, że brakuje im czasu i mocy przerobowych, by sprostać nowym przepisom podatkowym – wynika z ankiety dla "Dziennika Gazety Prawnej". "

ZOBACZ Naprawiają Polski Ład. Kościński ma dobrą wiadomość dla emerytów i pracowników

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Polski Ład to drogi bajzel. To pierwszy rząd, który obniża wynagrodzenia

Księgowi zabezpieczają się przed błędami. Wzrosną ceny ich usług

"DGP" podaje w środę, że blisko połowa biur księgowych zwiększyła polisę OC z tytułu świadczenia usług rachunkowo-płacowych. "To ich forma zabezpieczenia się na wypadek błędu przy stosowaniu przepisów Polskiego Ładu – wynika z ankiety, którą na prośbę +DGP+ przeprowadziła Krajowa Izba Biur Rachunkowych" – wyjaśnia gazeta. Zebrane głosy – jak zaznaczono - pokazują, że obawa merytorycznej pomyłki w obliczu nowych przepisów jest powszechna. (PAP)

Sonda
Zrozumiałeś/aś już przepisy Polskiego Ładu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze