Polski Ład uderzył w sport. Żużlowcy są wściekli

2022-01-24 12:15
Żużel
Autor: Fot. Mariusz Kapa

Na Polskim Ładzie miała skorzystać większość Polaków, a przynajmniej tak zapowiadał Mateusz Morawieckim. Tymczasem po wprowadzeniu nowych przepisów, przybywa grup, które są niezadowolone ze zmian. Do grona stratnych na zmianach podatkowych dołączyli także sportowcy. Zawodnicy żużlowi, którzy prowadzą jednoosobowe działalności sportowe, którzy nawet mimo utrzymania formy i takiego samego kontraktu, będą mieli mniejszy dochód netto.

Na Polskim Ładzie stracą także sportowcy

Krzysztof Cegielski, przedstawiciel zawodników i szef stowarzyszenia żużlowców "Metanol" w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty stwierdził, że zawodnicy prowadzący jednoosobowe działalności sportowe stracą na Polskim Ładzie. Problem w tym, że większość zawodników w żużlu działają na tego typu mowach. To efekt składki zdrowotnej wysokości 4,9 proc. od dochodu, przy rozliczaniu się podatkiem liniowym.

ZOBACZ Setki tysiące Polaków straci na Polskim Ładzie! Będą zmuszeni porzucić etat?

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Polski Ład to drogi bajzel. To pierwszy rząd, który obniża wynagrodzenia

Cegielski tłumaczył WP, że jeśli zawodnik będzie miał kontrakt na takich samych warunkach jak w ubiegłym sezonie i osiągnie takie same wyniki, to koniec końców dostanie mniej pieniędzy. Przykładowy zawodnik z PGE Ekstralidze, który ma 100 tys. zł dochodu miesięcznie, może tracić 4900 zł. W skali sezonu to już kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Jest szansa, że sportowcy odbiją Polski Ład na uldze sponsoringowej

Krzysztof Cegielski wyjaśnił, że od strat sportowców może uratować ulga sponsoringowa. Sponsorzy inwestujący 1 mln zł na "cel ważny społecznie" mogą wliczyć w koszty 1,5 mln zł. Więc część pieniędzy, które zostały "zabrane" przez Polski, wróci do nich przez klub.

Sonda
Czy interesuje Cię żużel?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze