Rolnictwo

i

Autor: Shutterstock Rolnictwo

Polskie rolnictwo z szansą, aby pomóc w żywieniu świata. Produkujemy więcej żywności niż jej konsumujemy

2022-07-06 7:53

Przed polskim rolnictwem jest ogromna szansa, żeby się włączyć bardziej aktywnie w żywienie świata – powiedział we wtorek w Polsat News wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Polskie rolnictwo ma szansę pomóc w żywieniu świata

- Kurs złotego zawsze ma dwie strony – spadek wartości złotego zwiększa dochody dla eksporterów, dzięki czemu eksport się umacnia i produkty rolne dają dużo lepsze dochody rolnikom. Oczywiście, jeśli kupujemy, sytuacja jest odwrotna. Długofalowo kurs złotego powinien trzymać się kursu średniego, bo skoki wartości szkodzą gospodarce – powiedział we wtorek w Polsat News wicepremier i minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Kowalczyk był pytany o to, jakie szanse stawia przed rolnikami obecna sytuacja.

Polska produkuje więcej żywności niż jej konsumuje, więc przed polskim rolnictwem stoi ogromna szansa, żeby włączyć się bardziej aktywnie w żywienie świata. To szansa na zwiększenie eksportu, co byłoby korzystne dla rolników – powiedział wicepremier.

Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner

Polska produkuje więcej żywności niż jej konsumuje. Teraz może pomóc innym krajom

Przypomniał, że obecnie się wiele mówi o bezpieczeństwie żywnościowym państw Afryki Północnej, która wcześniej kupowały żywność na Ukrainie.

„Tutaj jest szansa dla polskiego rolnictwa i dla polskiego handlu, aby pomóc tym krajom” – dodał Kowalczyk.

Sonda
Czy zdarza ci się wyrzucać żywność?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze