UPC

i

Autor: Shutterstock UPC

Marka UPC

Popularna telewizja kablowa całkowicie znika z rynku! Co to oznacza dla klientów UPC?

2023-05-22 7:27

"Sieć kablowa UPC zmieni w przyszłości nazwę na Play" - podaje portal wirtualnemedia.pl. Właścicielem sieci kablowej UPC Polska od 2022 roku jest firma P4, do której należy także sieć komórkowa Play. Jak informuje serwis, firma zamierza postawić na jedną markę i w planach jest rebranding UPC Polska na Play. Po ponad 20 latach funkcjonowania dobrze znany brand UPC zniknie więc z rynku.

Marka UPC zniknie z rynku. P4 planuje rebranding

Data rebrandingu nie jest jeszcze znana. Według informacji portalu ma być wprowadzany stopniowo, a jego pierwszą odsłoną była kampania reklamowa pod hasłem "UPC przeszło do Play". W najnowszej kampanii Play o UPC w ogóle nie wspomina - usługi telewizyjne noszą nazwy "Telewizja Nowej Generacji" i "Telewizja Max", bez śladu UPC. Na stronie internetowej operatora również próżno szukać popularnej wśród Polaków marki, co może oznaczać, że UPC zostało już całkowicie wchłonięte przez Play.

Rebranding ma przynieść firmie oszczędności. Po zmianie właściciela UPC Polska o trzy czwarte ograniczyła aktywności reklamowe. Pracownicy firmy zostali też przeniesieni do biurowca, w którym siedzibę ma P4.

"Na koniec 2022 r. Play miał prawie 12,8 mln klientów usług mobilnych. Znajomość marki tego operatora jest więc znacznie większa niż UPC Polska, który jako sieć kablowa docierał głównie do mieszkańców większych miast. Na koniec 2021 r. operator kablowy miał 1,57 mln klientów. Polska nie będzie jedynym krajem, z którego zniknie marka UPC" — czytamy na wirtualnemedia.pl.

UPC Polska była częścią Liberty Global, czyli międzynarodowego operatora usług telewizji i szerokopasmowego internetu, działającego w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Południowej i Karaibów. I jednocześnie największą pod względem przychodów spółką tej grupy w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Rozwijamy nasze usługi zarówno pod marką Play, jak i UPC. Co do zasady, decyzje biznesowe komunikujemy oficjalnymi kanałami spółki.” - poinformowało biuro prasowe Play.

Sonda
Czy w czasie pandemii koronawirusa częściej korzystasz z komputera?
Pieniądze to nie wszystko - Leszek Balcerowicz
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze