Pośpiesz się z zamówieniem Elektronicznej Karty Dużej Rodziny. Od nowego roku będzie płatna

2019-11-12 11:31 KaJa
Rodzina wielodzietna, karta dużej rodziny, dzieci
Autor: Shutterstock

Ważna informacja dla wielu polskich rodzin, tylko do końca 2019 roku może bezpłatnie zamawiać Elektroniczną Kartę Dużej Rodziny. Dotyczy to jednak jedynie tych, którzy o tradycyjną Kartę wnioskowali przed 1 stycznia 2018. Spóźnialscy, którzy nie wyrobią się do końca roku, będą musieli uiścić opłatę w wysokości niespełna 10 złotych.

Karta Dużej Rodziny to program oferujący różne rabaty i promocje na produkty i usługi dla rodzin z minimum trójką dzieci. Wśród firm honorujących kartę są zarówno duże ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Od stycznia 2018 roku Karta Dużej Rodziny działa również w wersji elektronicznej. Osoby, które składały wniosek o kartę tradycyjna przed 1 stycznia 2018 tylko do końca bieżącego mogą wyrobić wersję elektroniczną bezpłatnie. Od stycznia 20120 opłata za nią będzie wynosiła 9,21 złotych.

Zobacz również: Dłużniku! Komornik pozna twój aktualny adres i sam doręczy pismo! Nowe przepisy

Obecnie, z Karty Dużej Rodziny w wersji elektronicznej korzysta ponad 642 tys. osób, natomiast kart tradycyjnych jest zarejestrowanych 2,86 mln.

- Mam ważną wiadomość dla posiadaczy tylko kart tradycyjnych. Jeżeli zawnioskowały one o kartę przed 1 stycznia 2018 r., to jeszcze do końca tego roku mogą bezpłatnie domówić kartę w formie aplikacji mobilnej. Od nowego roku będzie się to wiązało już z opłatą 9,21 zł – powiedział wiceminister MRPiPS Stanisław Szwed.

Czytaj też: O tym marzy co drugi Polak i Polka! Chcemy mieć drugi dom nad polskim morzem [ZDJĘCIA]

Osoby, które wniosek o Kartę Dużej Rodziny będą dopiero składać (po raz pierwszy albo po zmianie danych) powinny podczas rejestracji od razu zaznaczyć dwie wersje karty – tradycyjną i elektroniczną. Taki wniosek nie podlega opłacie i pozwoli uniknąć w przyszłości opłaty za domówienie drugiej formy KDR.

Źródło: PAP

Najnowsze