W przypadku dotychczasowych beneficjentów Polskiego Ładu nic się nie zmieni, a to co zyskali już zostanie.

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE W przypadku dotychczasowych beneficjentów Polskiego Ładu nic się nie zmieni, a to co zyskali już zostanie.

Premier ogłosił nowe 500 plus. Wiemy, kto je dostanie!

2022-03-18 11:12

Nowe 500 plus tylko dla rolników! Tarcza antyputinowska nabiera realnych kształtów. Rząd zapowiedział kolejną dopłatę w wysokości 500 zł. Tę dostaną tylko rolnicy. Będzie do dopłata do każdego hektara użytków rolnych.

Nowe 500 plus

500 zł dopłaty do każdego hektara użytków rolnych i 250 zł dopłaty do każdego hektara łąk i pastwisk w związku z wysokimi cenami nawozów. To wszystko zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając założenia tzw. tarczy antyputinowskiej. Podczas konferencji prasowej, na której przedstawiane były założenia tzw. tarczy antyputinowskiej, premier podkreślił, że ma ona chronić "przed skutkami szantażu gazowego Putina" i implikacjami gospodarczymi. - Głównym celem tej pierwszej części tarczy antyputinowskiej jest zapobieganie wzrostowi cen żywności - powiedział Morawiecki i dodał, że już dziś wiadomo, że wzrost cen żywności będzie dynamiczny i wysoki.

Super Biznes Jacek Sasin

- Trzeba działać u źródła, trzeba działać tam, gdzie rolnicy ponoszą największe koszty, dzisiaj rolnicy ponoszą największe koszty na nawozy" - mówił premier. "I dlatego nawozy, jako jeden de facto z komponentów całego procesu tworzenia żywności, będą tym naszym pierwszym elementem tarczy antyputinowskiej - poinformował premier. Jak podkreślił, "rolnicy odczuwają skutki polityki Putina, polityki rosyjskiej już od wielu, wielu miesięcy". Wskazał przy tym, że zaproponowane rozwiązania mają częściowo pokryć straty wynikające z bardzo wysokich cen nawozów. - Jakie to są dopłaty? To 500 złotych do każdego hektara, do 50 hektarów użytków rolnych, a do łąk i pastwisk to 250 złotych, również do 50 hektarów - przekazał. - Czyli każdy, nawet ten, który ma sto hektarów, 150 hektarów, też do 50 hektarów otrzyma tę dopłatę - dodał.

Sonda
Czy rząd robi wystarczająco, by pomóc Polakom przyjąć uchodźców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany