Mariusz Błaszczak nie będzie szefem MON. Nowy rząd ma być skonstruowany trochę inaczej

i

Autor: Twitter: Ministerstwo Obrony Narodowej

Minister obrony

Morawiecki znów wyznaczył Błaszczaka na szefa MON. Ile zarobił jako minister?

2023-11-28 13:38

Premier Mateusz Morawiecki ponownie wyznaczył Mariusza Błaszczaka na szefa MON, który pełni tę funkcję od 9 stycznia 2018 roku. W nowej kadencji został powołany ponownie na stanowisko ministra obrony narodowej, jednak prawdopodobnie nowy rząd Mateusza Morawieckiego nie dostanie wotum zaufania. Dlatego przyjrzeliśmy się jego oświadczeniu majątkowemu.

Mariusz Błaszczak: Oświadczenie majątkowe

Warto podkreślić, że najnowsze oświadczenie Mariusza Błaszczaka jest z 6 września 2019 roku, od tego czasu szef MON nie złożył kolejnych oświadczeń.

Mariusz Błaszczak w oświadczeniu majątkowym zadeklarował, że na koncie zgromadził 400 tys. oszczędności. Szef MON najwyraźniej odpowiedzialnie gospodaruje środkami. W porównaniu z ubiegłorocznym oświadczeniem, jego oszczędności wzrosły o 80 tys. zł. Skromniej wygląda jego majątek zgromadzony w zagranicznych walutach. Na koncie ma jedynie 500 euro. Poza tym szef MON posiada polisę na życie o wartości ok. 50 tys. zł. Błaszczak posiada także kilka nieruchomości. Jedną z nich jest 158-metrowy dom, który wart jest 500 tys. zł. Kolejna nieruchomość to współdzielone z żoną mieszkanie o powierzchni 48 metrów, które warte jest 150 tys. zł. Polityk posiada także 643-metrową działkę z domem o wartości 100 tys. zł. Nieruchomość odziedziczył w spadku i jest właścicielem połowy budynku. Jeśli chodzi o zarobki, Błaszczak deklaruje 207 tys. zł zarobione w ministerstwie i 37,5 tys. zł z diety poselskiej. Błaszczak posiada samochód marki Fiat 500l z 2013 roku i nie ma żadnych długów.

Oświadczenie majątkowe dostępne jest tutaj.

Kim jest Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak od 2018 roku kieruje Ministerstwem obrony narodowej. Wcześniej był ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Błaszczak urodził się 19 września 1969 roku w Legionowie pod Warszawą. Z wykształcenia jest historykiem, choć jego główne doświadczenia zawodowe to te polityczne i samorządowe. Błaszczak jest synem Lucjana (inżynier w fabryce FSO na Żeraniu) i Danuty Błaszczaków. Studia ukończył w 1994 roku, uzyskując tytuł magistra historii na Uniwersytecie Warszawskim. Odbył ponadto studia podyplomowe na tym samym uniwersytecie z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego oraz w WSPiZ im. Leona Koźmińskiego w zakresie zarządzania w administracji.W 2007 otrzymał w wyborach mandat poselski w okręgu podwarszawskim (ok. 10 000 głosów), zaś w 2009 został rzecznikiem prasowym PiS, po czym w 2010 roku zaczął pełnić funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego.

Pieniądze to nie wszystko Jacek Sasin

QUIZ PRL. Szkolne wycieczki w PRL-u. Dzisiejsza młodzież tego nie zrozumie

Pytanie 1 z 10
Na wycieczkach przeważnie kupowało się:
QUIZ PRL. Szkolne wycieczki
Najnowsze