Sklepy otwarte w Boże Narodzenie w Łodzi. Gdzie zrobić zakupy 24-26 grudnia?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Michael Gaida /zdjęcie ilustracyjne

Prezes znanej sieci sklepów grzmi: “To zamach na przedsiębiorców"

2022-01-25 12:03

– Nikt nie jest w stanie udźwignąć tak potężnych wzrostów kosztów utrzymania firm. Będziemy musieli zamknąć sklepy i wypowiedzieć umowy naszym pracownikom – mówi w rozmowie z portalem "Wiadomości Handlowe"przedsiębiorca Ireneusz Wróbel, właściciel sklepów działających w ramach sieci Lewiatan Podkarpacie. – Koszty energii elektrycznej i gazu wzrosły o ponad 300 proc. To jest zamach na małe i średnie przedsiębiorstwa – dodaje Wróbel.

Wróbel przyznaje, że prawdopodobnie będzie musiał podejmować trudne decyzje. Jak mówi "największym dramatem" będzie zwalnianie ludzi. – Nasi pracownicy są z nami od ponad 20 lat. Mają swoje rodziny, dzieci, chcą normalnie żyć i nadal funkcjonować na przyzwoitym poziomie – opowiada.

Wróbel zapewnia, że w jego sklepach od lutego będzie obniżka cen w związku ze zmniejszeniem podatku VAT do zera na niektóre towary. – Do dzisiaj wciąż nie mamy ostatecznej listy produktów, których dotyczy ta zmiana – dodaje jednak. Podkreśla także, że ostateczna cena towaru na półce zależy od bardzo wielu czynników

Biedronka - MEGA promocje. Napoje za DARMO, szynka za 1,50 zł, jabłka za 2 zł

"Bubel prawny i fiskalny"

– Ceny z dostawy na dostawę od naszych firm dostarczających produkty wciąż rosną i jeśli nawet 1 lutego nasi klienci zobaczą nowe, niższe ceny to nie mamy gwarancji, że już od następnej dostawy będzie ona wciąż taka sama – opowiada. Przedsiębiorca chciałby też odroczenia rozwiązań fiskalnych z Polskiego Ładu.

– To poważny bubel prawny i fiskalny. Ani księgowi, ani biura rachunkowe, ani urzędy skarbowe nie potrafią podać ostatecznej i jednoznacznej interpretacji dotyczącej Polskiego Ładu – mówi.

Sonda
Często robisz zakupy przez internet?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze