przedsiębiorca

i

Autor: Shutterstock Polska wśród najgorszych krajów dla biznesu

Problemy przedsiębiorców

Przedsiębiorcy mają dość. Co najbardziej im przeszkadza?

2022-08-17 13:47

Przedsiębiorcom coraz trudniej jest prowadzić swoje działalności gospodarcze. Z badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH wynika, że mocniej odczuwają narastające ograniczenia, a polska gospodarka znajduje się w fazie spowolnienia. Co najbardziej dziś przeszkadza przedsiębiorcom w Polsce?

Co przeszkadza polskim przedsiębiorcom?

Jak napisano w komentarzu do badania: Analiza zmian wartości barometru wskazuje na to, że gospodarka polska znajduje się w fazie spowolnienia. Przedsiębiorcy coraz silniej odczuwają narastające ograniczenia działalności gospodarczej (...). Dodano, że właściciele firm m.in. z branży przemysłu i budownictwa odczuwają problemy w kwestii dostępności kredytów, jak i niekorzystnymi warunkami ich obsługi. Wskaźnik koniunktury w budownictwie obniżył swoją wartość o 4,8 pkt.

Express Biedrzyckiej: Były wicepremier wprost: Rezygnacja z rosyjskiego węgla z dnia na dzień była błędem

Realne zagrożenie dla przedsiębiorców

Oprócz problemów związanych z kredytami przedsiębiorcy mocno odczuwają także wzrosty cen, szczególnie za energię elektryczną, gaz ziemny oraz węgiel, które to dla wielu działalności stanowią fundament, aby w ogóle mogły funkcjonować. Jak zauważa Federacja Przedsiębiorców Polskich, podjęte dotychczas przez rząd kroki wydają się być niewystarczające. Pandemia Covid-19 zmusiła wielu przedsiębiorców do zamknięcia swoich działalności. Niektórym udało się utrzymać na rynku, jednak odnieśli duże straty finansowe. Pomoc rządowa nie dla wszystkich okazała się być wystarczająca i dziś muszą zmagać się z wieloma problemami, aby móc dalej prowadzić swoje firmy. Wojna Rosji z Ukrainą przysporzyła jeszcze więcej tych problemów, ponieważ wiele krajów zaczęło zmagać się z szybko rosnącą inflacją, a także brakiem podstawowych dóbr.

Sonda
Chciałbyś prowadzić własną firmę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze