Sektor bankowy

Przerwy w bankach w weekend [5-6.11.2022]. Kto straci dostęp do pieniędzy i konta?

2022-11-04 16:32

Jak dowiedział się "Super Biznes", w sumie sześć banków zaplanowało przerwy techniczne, w najbliższy weekend (5-6.11.2022). Utrudnienia są różne od działalności aplikacji mobilnych poprzez płatności kartą czy usług szybkich płatności. Część z nich nie będzie miała dostępu do bankowości internetowej i mobilnej. Sprawdź czy utrudnienia dotyczą banku, w którym masz konto.

PKO BP bez serwisu internetowego

Jak informuje PKO BP, "potrzebujemy chwili na prace techniczne, dlatego w niedzielę 6 listopada od godz. 00:00 do godz. 9:00 nie będzie można korzystać: z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO, funkcji otwartej bankowości, płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Dodatkowo w godz. 00:00 - 5:00 nie będzie działać aplikacja mobilna IKO.

Wszystkie karty będą działać w bankomatach i sklepach stacjonarnych. W ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty.

Nocna przerwa w Santander Bank Polska 

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 23.30-6.00, niedostępne będą przelewy natychmiastowe, płatność w sklepach internetowych, Blik oraz Kantor Santander. "Jeśli musisz wysłać pilny przelew, zrób to przed zaplanowaną przerwą. W razie potrzeby możesz też wypłacić dodatkową gotówkę z bankomatu" - wskazali przedstawiciele Santander Bank Polska.

ING Bank Śląski przeprowadza prace serwisowe

Jeśli możesz, zrób zaplanowane operacje wcześniej. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy po przerwie - i nformuje bank na stronie. 5 listopada od 22:00 do 23:00 przeprowadzimy prace serwisowe. W tym czasie wystąpią czasowe ograniczenia w dostępie do płatności kartami w internecie z 3D Secure, czyli tych, które są dodatkowo potwierdzane w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS.

Jeśli możesz zrób zakupy kartą w innym terminie.

Bank Pocztowy bez portfeli cyfrowych

Od dnia 06.11.2022 od godz. 23:00 do 07.11.2022 do godz. 04:00 w związku z pracami administracyjnymi, informują bankierzy na stronie.  W związku z tym  będą występowały krótkotrwałe przerwy w autoryzowaniu transakcji kartowych:

gotówkowych (wpłat i wypłat),

bezgotówkowych (w tym internetowych),w tym transakcji mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych.

nastąpi brak możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych XIAOMI PAY/GARMIN PAY/ GOOGLE PAY/APPLE PAY.

BOŚ Bank: karty w trybie offline

Informujemy, że z powodu wykonywania prac serwisowych od godz. 22:00 w piątek (04.11) do godz. 2:00 w niedzielę (06.11), system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ będą niedostępne - czytamy na stronie banku.

Karty płatnicze w tym czasie będą działały w trybie offline. Infolinia Banku będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością.

Toyota Bank bez szybkich płatności 

W sobotę od godziny 15.00 do godziny 22.00 w niedzielę mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, autoryzacji płatności kartowych, automatycznego serwisu telefonicznego, wyciągów oraz usług tzw. szybkich płatności.

Pieniądze to nie wszystko - Przemysław Litwiniuk
Sonda
Otrzymałeś kiedyś pomyłkowy przelew?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze