Trudny quiz

QUIZ: Afery w PRL-u. Tymi skandalami żyła cała Polska

Największe afery były niewiarygodnymi przekrętami, w których uczestniczyła wierchuszka władzy. Inna kategoria to niezwykłe ucieczki z PRL, których nie udało się utrzymać w tajemnicy. A to ktoś pokonał Bałtyk kajakiem, to znowu zwinął wojskowy samolot i poleciał na Tempelhof. Lata 80. Obfitowały w „aferki” polegające na demolowaniu hoteli przez zalane gwiazdy muzyki. Ta kategoria mogłaby zostać zaliczona do afer, które trudniej było rozdmuchać niż zgasić, gdyby nie wyczyn gitarzysty z Lady Pank. Ów muzyk, dla kolegów Janek, zareagował na ordynarne zaczepki grupki chłopaków stojących pod sceną, pokazując im swoje rockowe narządy. Dym był na całą Polskę, i jak dotąd nikt mistrzowi nie dorównał.

QUIZ: Afery w PRL-u. Tymi skandali żyła cała Polska

W czasach Polski Ludowej społeczeństwo było odcięte od świata, a większość obywateli nie miała pojęcia jak żyje się na Zachodzie. Pruderyjny kler, dzierżący rząd dusz nie tylko na prowincji, uczulał ludzi na wszystko, co było związane z erotyką i seksem. Fakt, że na początku lat 70. pojawiły się plaże nudystów, z tą najbardziej znaną w Chałupach, wywołał wstrząs. Myśl o tym, że można publicznie przechadzać się nago po plaży, bezwstydnie wystawiać gołą du… na słońce podczas gdy z nieba nie padają gromy, był szokujący nie tylko dla mieszkańców prowincji. W tym samym czasie baby na wsiach plewiły ogródki, będąc rozebranymi do gaci i stanika, co uchodziło za normę.

QUIZ: Afery w PRL-u. Tymi skandalami żyła cała Polska

Pytanie 1 z 10
Słynne uprowadzenie samolotu do Berlina Zachodniego przez kapitana Czesława Kudłka, który go pilotował, miało miejsce, ponieważ:
TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 23.09
Sonda
Najlepszy serial PRL-u to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze