Patrycja Tuchlińska i Józef Wojciechowski

i

Autor: CyfraSport Patrycja Tuchlińska i Józef Wojciechowski

Rynek mieszkaniowy

Raty u dewelopera zamiast w banku. Znany polski miliarder z szokującym pomysłem

2023-01-12 16:21

Uruchamiamy sprzedaż domów jednorodzinnych na raty — zapowiada w portalu wnp.pl Józef Wojciechowski, polski deweloper, którego majątek szacowany jest na ok. 1 mld zł. Tłumaczy, że to odpowiedź JW Construction na problemy Polaków z zaciąganiem pożyczek w bankach.

Sprzedaż domów jednorodzinnych na raty

W ostatnich miesiącach zdolność kredytowa Polaków zaczęła rosnąć, ale i tak nie każdy może sobie pozwolić na pożyczkę w banku. Józef Wojciechowski, szef rady nadzorczej J.W. Construction Holding SA uważa, że znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu. 

"Uruchamiamy sprzedaż domów jednorodzinnych na raty. W pewnym sensie będziemy tu pionierami na rynku, zastępując banki do czasu, aż na rynku pojawią się tańsze kredyty" - powiedział w rozmowie z portalem wnp.pl Wojciechowski. Jego zdaniem niektórzy deweloperzy będą mieli ciężko, aby utrzymać się na rynku w obecnych realiach.

"Deweloperzy, którzy są na rynku od niedawna, mogą rzeczywiście mieć kłopoty, mogą się też zdarzyć bankructwa. J.W. Construction działa w branży od 30 lat. Już dawno temu pomyśleliśmy o dywersyfikacji ryzyka, stąd w naszej ofercie pojawiły się choćby inwestycje hotelowe" — zaznacza.

Sonda
Co wolisz - mieszkanie w bloku czy dom?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze