Galeria handlowa

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Restauratorzy będą wściekli. Otworzą galerie handlowe, ale tylko sklepy!

2021-01-14 11:55

Wicepremier Jarosław Gowin podał wstępną datę otwarcia galerii handlowych. Ma to nastąpić 1 lutego, jeśli sytuacja epidemiczna w naszym kraju się nie pogorszy. Niestety, polityk nie ma dobrej wiadomości dla branży gastronomicznej. Otwarte w galeriach będą jedynie sklepy. Sprawdź szczegóły.

Nadzieje na ponowne otwarcie sklepów 18 stycznia prysły. Etap narodowej kwarantanny jest przedłużony do 31 stycznia. W najbliższych dniach rząd prawdopodobnie podejmie decyzję, kiedy galerie handlowe będzie można ponownie otworzyć. Rąbka tajemnicy na ten temat uchylił wicepremier Jarosław Gowin. Polityk podał wstępną datę otwarcia sklepów. Co dalej z branżą gastronomiczną i turystyczną? 

ZOBACZ: Pracujesz zdalnie? Obetną ci pensję! Szokujący projekt!

Rządowe plany luzowania obostrzeń 

Jarosław Gowin potwierdził, że galerie handlowe zostaną otwarte 1 lutego, jeśli sytuacja związana z koronawirusem w Polsce nie ulegnie pogorszeniu. Wicepremier miał na myśli kolejną mutację COVID-19, która jest bardziej zaraźliwa. Polityk mówi o otwarciu handlu, ale co w takiej sytuacji z punktami gastronomicznymi, które również znajdują się w galeriach? Dla innych branż nie ma dobrych wieści. 

"Natomiast, niestety, nie mam dobrych prognoz dla przedstawicieli tych branż, które są najbardziej dotknięte lockdownem, czyli właśnie dla turystyki i dla gastronomii. Tutaj musimy się uzbroić w cierpliwość na co najmniej kolejne tygodni" - powiedział Gowin w "Magazynie EKG" radia TOK FM.

O tym, że rząd planuje luzowanie obostrzeń epidemicznych i ma rozpocząć od otwarcia galerii handlowych, informuje także RMF FM. "Nie można wykluczyć, że dojdzie do tego 1 lutego" - podaje źródło rozgłośni. Na poluzowanie obostrzeń dotyczących innych segmentów gospodarki trzeba będzie jeszcze poczekać. Być może, kiedy będzie cieplej, rząd zdecyduje o otwarciu ogródków restauracyjnych. Zaznaczono jednak, że tylko w tych regionach, gdzie nie będzie wysokiego wskaźnika zakażeń. 

Przypominamy, że w Polsce od 28 grudnia 2020 roku zamknięte są hotele i stoki narciarskie, a także galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii. Obowiązuje zakaz spotkań powyżej 5 osób, zakazana jest działalność siłowni i klubów fitness. Restauracje mogą wydawać tylko jedzenie na wynos.

SPRAWDŹ: Afera Amber Gold. Oto cała prawda o największej aferze finansowej ostatnich lat

Sonda
Czy restauracje w Polsce powinny zostać otwarte?
Najnowsze