Netflix

i

Autor: Pixabay Netflix zawiesił działalność w Rosji

Rosja odcięta od rozrywki - bez Netflixa i gier komputerowych. Giganci opuszczają rynek

2022-03-07 12:17

Amerykańska platforma streamingowa Netflix zawiesiła działalność w Rosji w związku z inwazją tego kraju na Ukrainę - poinformowała w niedzielę agencja Ukrinform, powołując się na ministra ds. transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajła Fedorowa. "Netflix zawiesił operacje w Rosji w proteście przeciwko inwazji tego kraju na Ukrainę" - napisał na Telegramie Fedorow.

Wcześniej Netflix wstrzymał w ramach reakcji za napaść zbrojną Rosji na Ukrainę realizację wszystkich rosyjskich projektów oraz zrezygnował z nabywania praw do rosyjskich produkcji. W odpowiedzi na działania Rosji swoje premiery w tym kraju wstrzymały także firmy Walt Disney Company i Warner Bros. Do bojkotu natychmiast dołączył polski producent gier CD Projekt, wstrzymując sprzedaż w Rosji i na Białorusi.

Teraz tym samym śladem idzie jedno z największych studiów: Activision Blizzard. Firma wydała oficjalne oświadczenie w związku z wojną na Ukrainie. Podobną drogę obrali inni giganci: kanadyjskie Electronic Arts oraz amerykańskie Rockstar Games.

None

Gigant zawiesza sprzedaż

Także Activision Blizzard, jedna z największych firm w branży gier na świecie, dołącza do bojkotu. To twórca takich popularnych tytułów jak „Diablo 2 Resurrected”, „Overwatch”, „Call of Duty”, czy „World of Warcraft”.

„Ogłaszamy, że Activision Blizzard zawiesza sprzedaż naszych gier w Rosji na czas trwania tego konfliktu. Będziemy nadal szukać sposobów na wsparcie narodu ukraińskiego” – przekazał w komunikacie COO firmy Daniel Alegre.

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze