google

i

Autor: Pixaby

Rosyjski Google zbankrutował. Moskwa przejęła konto bankowe

2022-05-18 17:21

Rzecznik amerykańskiego koncernu Google poinformował w środę18.05. że konto bankowe rosyjskiego oddziału firmy zostało zajęte, co oznacza, że Google nie jest w stanie prowadzić działalności w Rosji. Firma złożyła wniosek o upadłość

Wniosek rosyjskiego oddziału Google'a o bankructwo został zamieszczony w oficjalnym rejestrze przedsiębiorstw Fedresurs. Wpis głosi, że filia "składa notę w sprawie intencji ogłoszenia swej niewypłacalności". Według noty przewidywano bankructwo już od 22 marca 2022 roku z uwagi na "niemożność wypełnienia zobowiązań finansowych".

Nie jest jasne, czy powodem złożenia noty w sprawie niewypłacalności przez filię Google'a wiąże się z karami finansowymi nałożonymi na tę firmę przez rosyjskie władze, włącznie z wartą 113 mln dolarów grzywną za to, co Moskwa nazywa trwałym niezastosowaniem się do nakazu usunięcia treści uznawanych w Rosji za nielegalne - pisze agencja Reutera.

YouTube zostaje w Rosji

Rosyjskie władze podały we wtorek 17.05, że nie planują zablokowania należącego do Google'a serwisu YouTube, mimo iż wielokrotnie groziły mu karami finansowymi lub zamknięciem, ponieważ zaszkodziłoby to rosyjskim użytkownikom platformy.

Najbogatszy Polak sprzedał swój majątek w Rosji. Sołowow pozbył się fabryk Cersanitu

Pod koniec marca rosyjski państwowy regulator mediów i internetu, Roskomnadzor, przygotował dwa pozwy do sądu administracyjnego przeciw Google i YouTube, które oskarżył o "promowanie fałszywych treści". Poinformował też, że będzie zabiegał o nałożenie na Google'a kary będącej równowartością 20 proc. rocznych dochodów firmy w Rosji.

Paulina Matysiak – Pieniądze to nie wszystko
Sonda
Często oglądasz filmiki na YouTube?
Najnowsze