Samolot Ryanair Boeing 737

i

Autor: Katowice Airport

Ryanair

Ryanair potwierdza ucieczkę z Modlina i ogłasza pierwsze trasy z nowego lotniska. Dokąd polecimy?

2023-04-19 0:40

Tanie linie lotnicze Ryanair wycofują się z Modlina! Irlandzki przewoźnik wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie, które opuścił w 2017 roku ze względu na zbyt wysokie stawki opłat lotniskowych.

Ryanair zrezygnuje z lotniska Modlin! Podano powody

Ryanair opublikował komunikat prasowy, w którym poinformował, że władze lotniska w Modlinie nie podjęły współpracy z linią lotniczą w kwestii dalszego rozwoju oraz ignorują ryzyko utraty nowych tras i istniejących połączeń na rzecz lotniska Chopina. Jak zapowiedział prezes Buzz (linia lotnicza wchodząca w skład Ryanair) Michał Kaczmarzyk linie w rozwoju siatki połączeń nie będą brali pod uwagę Modlina, jeśli udziałowcy nie podejmą odpowiednich działań.

- Jeśli zarząd lotniska w Modlinie oraz udziałowcy, w tym władze regionalne, nie podejmą działań, będą w przyszłości musieli wytłumaczyć mieszkańcom, dlaczego nie byli zainteresowani rozwojem lotniska i regionu. Tymczasem Ryanair będzie nadal rozwijał siatkę połączeń na tych lotniskach w Polsce i Europie, którym zależy na zwiększeniu ruchu i które są w stanie zagwarantować niskie koszty - mówił Kaczmarzyk.

Ryanair ogłosił powrót na lotnisko Chopina

Ryanair w 2017 roku z powodu zaporowych opłat lotniskowych zrezygnował z lotów na lotnisku Chopina. W 2023 roku irlandzka linia wraca i uruchamia pięć nowych tras, które będą łączyły Warszawę z Alicante, Majorką, Pafos, Brukselą-Charleroi i Wiedniem.

Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska
Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze