Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 1 września. Komu przysługuje? Jak go otrzymać? [ZASADY]

i

Autor: pexels.com Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 1 września. Komu przysługuje? Jak go otrzymać? [ZASADY]

Rząd wprowadza częściową naukę zdalną. Co z zasiłkiem opiekuńczym?

2020-10-15 18:03

Pandemia COVID-19 wchodzi w niebezpieczny etap, niemal codziennie w Polsce notowane są rekordy zarażeń. W czwartek, 15 października rząd wprowadził kolejne obostrzenia mające na celu zahamowanie wzrostów zachorowań. Zajęto się również nauką zdalną, o którą apelowali zarówno nauczyciele, jak i eksperci. Według tychże wytycznych wprowadzono hybrydową naukę zdalną w strefach żółtych w szkołach ponadpodstawowych, z sterach czerwonych w tych placówkach obowiązywać będzie tylko nauka zdalna. Co w takim przypadku z zasiłkami opiekuńczymi?

Rząd wprowadził nowe ustalenia dotyczące nauki zdalnej. W strefach żółtych w szkołach ponadpodstawowych i szkołach wyższych wprowadzony zostanie model hybrydowy. W strefach czerwonych, w których znalazły się największe polskie miasta, jak Warszawa czy Kraków, w szkołach ponadpodstawowych i wyższych obowiązywać będzie nauka zdalna.

Czytaj również: Godziny dla seniorów w sklepach odzieżowych. Kiedy można zrobić zakupy?

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Wesele będą zakazane! Rząd wprowadza nowe obostrzenia

Co z zasiłkiem opiekuńczym?

Zasiłek opiekuńczy był wsparciem dla rodziców na czas koronawirusa. Osoby, których dzieci z powodu zamknięcia placówek musiały pozostać w domu i tym samym wraz z nimi opiekunowie, mogli ubiegać się o wypłatę zasiłku. Z zasiłku mogli korzystać rodzice dziecka do 8 lat. Na tych samych zasadach zasiłek przysługuje także ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Wynika zatem, że z dodatkowego zasiłku opiekuńczego będą mogli skorzystać jedynie rodzice osób dzieci niepełnosprawnych. Pociechy do 8 roku życia będą chodziły do przedszkoli i szkół normalnie.

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Materiał sponsorowany