Obligacje

i

Autor: Getty Images

Rusza sprzedaż obligacji detalicznych dużym polskim banku! Rzecznik Pekao SA ujawnia

2022-05-18 8:51

Od września rusza sprzedaż obligacji detalicznych Skarbu Państwa w naszym banku – powiedział PAP rzecznik Banku Pekao Paweł Jurek. Obecnie obligacje detaliczne można kupić w sieci banku PKO BP oraz jego biura maklerskiego, a także przez internet i telefon. Jednak z ostatnich zapowiedzi premiera Morawieckiego wynika, że sieć sprzedaży obligacji detalicznych zostanie poszerzona.

Od września rusza sprzedaż obligacji detalicznych w banku Pekao

Jak powiedział na antenie Telewizji Republika prezes Pekao Leszek Skiba inflacja, która na chwilę obecną wynosi 12% mocno uderza w polską gospodarkę ale i w dochody obywateli. Przedsiębiorcy już teraz zmagają się z licznymi kłopotami finansowymi, a wzięcie kredytu jest im utrudniane przez zahamowanie w logistyce, ale i pokłosie pandemii oraz trwającą wojnę na Ukrainie. Na pytanie dotyczące hipotetycznego zwiększenia oprocentowania lokat przez państwowe banki wyjaśnił, że bank musi jednocześnie wychodzić naprzeciw klientowi i działać w taki sposób, aby mimo wszystko osiągać zysk, tak jak tego oczekuje właściciel. Podkreślił, że nieunikniona jest podwyżka stóp procentowych, jak również tłumienie konsumpcji.

“To, co robi prezes Glapiński, jest najlepszym rozwiązaniem.”- powiedział dla Telewizji Republika Leszek Skiba.

Pieniądze to nie wszystko - Przemysław Litwiniuk

Sprzedaż obligacji detalicznych Skarbu Państwa. Prezes Pekao wyjaśnia

Prezes Pekao podkreślił, że eksperci obserwują sytuację i jak się okazuje, przypadków, w których występuje problem ze spłatą rat kredytowych nie jest dużo, a plusem jaki zauważył w propozycji premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej obligacji rocznych są wakacje kredytowe. Z kolei rzecznik banku Pekao Paweł Jurek na pytanie, czy obligacje będą sprzedawane również za pośrednictwem kanałów internetowych banku, Paweł Jurek odpowiedział: "chcemy, żeby dostęp do obligacji miała bardzo szeroka grupa klientów".

Sonda
Czy skorzystasz z wakacji kredytowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze