Sklepy znów będą czynne 24 godziny na dobę!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Sklepy znów będą czynne 24 godziny na dobę!

Seniorzy NIE ROBIĄ zakupów w godziny dla seniorów. Apel handlowców

2020-10-15 18:02

Od czwartku, 15 października w sklepach obowiązują tak zwane godziny dla seniorów. Od 10:00 do 12:00 w dni powszednie zakupy zrobią jedynie osoby powyżej 60 roku życia. Wytyczne te nie dotyczą sklepów z odzieżą, budowlanych oraz ze sprzętem gospodarstwa domowego. Problem jednak w tym, że podczas pierwszego dnia obowiązywania nowych zasad sklepy świeciły pustkami.

Godziny seniorów mają być ułatwieniem dla osób starszych, by miały w ciągu dnia swój czas na w miarę bezpieczne zrobienie zakupów. Problem jednak w tym, że pierwszego dnia obowiązywania nowych obostrzeń lokale świeciły pustkami, a seniorzy zakupy robili w innych godzinach, co z kolei może mieć wpływ na obroty sklepów.

Zobacz także: Godziny dla seniorów w sklepach odzieżowych. Kiedy można zrobić zakupy?

-  Wspieranie osób starszych w czasie pandemii jest bardzo ważne, ale praktyka z kwietnia pokazała, że godziny dla seniorów nie są trafionym pomysłem. Sklepy w tym czasie były i ponownie będą niemal puste, bo z doświadczenia wiemy, że osoby starsze i tak kupują w różnych godzinach. Placówki handlowe przyniosą mniejsze dochody do budżetu z tytułu podatków - podaje Polska Izba Handlu, zrzeszająca małe sieci handlowe.

Zobacz także: Ukraińscy lekarze odciążą służbę zdrowia w Polsce? Na przeszkodzie stoją procedury

Według zarządzenia rządu od czwartku, 15 października obowiązują godziny dla seniorów. Od 10 do 12 w wybranych sklepach zakupy zrobią jedynie osoby powyżej 60 roku życia. Dotyczy to również placówek Poczty Polskiej. Co ważne, zasady te nie będą działały w weekendy.

Teatr Śląski - POTOP - premiera
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze