ZUS

i

Autor: ZUS wkrótce poznamy kwoty podwyżek pracowników

Świadczenie postojowe

Ostatni dzień na pieniądze z ZUS! Termin składania wniosków mija 16 sierpnia

2022-08-16 10:29

16 sierpnia to ostatni dzień na składanie wniosków o świadczenie postojowe. Wniosek można przekazać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

Świadczenie postojowe. Do kiedy złożyć wniosek?

Świadczenie postojowe może otrzymać przedsiębiorca i osoba wykonująca umowy cywilnoprawne, która to odczuła negatywne skutki pandemii. Aby otrzymać pieniądze, należy złożyć wniosek, ale także spełnić kilka istotnych wymogów, o których informuje ZUS na stronie zus.pl. 

Jak przekazał Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS, świadczenie postojowe przysługuje w wysokości 80 proc. kwoty minimalnej pensji (2080 zł). Osoba rozliczająca podatki w formie karty podatkowej jest zwolniona z płacenia podatku VAT i może liczyć na dodatkowe 1300 zł w ramach świadczenia postojowego. 

Termin na złożenie wniosku przypada do 16 sierpnia i dotyczy wniosków: RSP-D, RSP-DK, RSP-DB, RSP-DD, RSP-DD6, RSP-SK, RSP-C, RSP-CZ, RSP-CK, RSP-CD6.

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

Jak złożyć wniosek o świadczenie postojowe?

Do 16 sierpnia br. można właściciele firm mogą złożyć do ZUS wnioski o świadczenie postojowe. Można je złożyć elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, a także za pośrednictwem strony gov.pl. 

Sonda
Czy pandemia wpłynęła na twoje życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze