ZUS

i

Autor: ZUS wkrótce poznamy kwoty podwyżek pracowników

Świadczenie postojowe

Ostatni dzień na pieniądze z ZUS! Termin składania wniosków mija 16 sierpnia

2022-08-16 10:29

16 sierpnia to ostatni dzień na składanie wniosków o świadczenie postojowe. Wniosek można przekazać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

Świadczenie postojowe. Do kiedy złożyć wniosek?

Świadczenie postojowe może otrzymać przedsiębiorca i osoba wykonująca umowy cywilnoprawne, która to odczuła negatywne skutki pandemii. Aby otrzymać pieniądze, należy złożyć wniosek, ale także spełnić kilka istotnych wymogów, o których informuje ZUS na stronie zus.pl. 

Jak przekazał Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS, świadczenie postojowe przysługuje w wysokości 80 proc. kwoty minimalnej pensji (2080 zł). Osoba rozliczająca podatki w formie karty podatkowej jest zwolniona z płacenia podatku VAT i może liczyć na dodatkowe 1300 zł w ramach świadczenia postojowego. 

Termin na złożenie wniosku przypada do 16 sierpnia i dotyczy wniosków: RSP-D, RSP-DK, RSP-DB, RSP-DD, RSP-DD6, RSP-SK, RSP-C, RSP-CZ, RSP-CK, RSP-CD6.

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

Jak złożyć wniosek o świadczenie postojowe?

Do 16 sierpnia br. można właściciele firm mogą złożyć do ZUS wnioski o świadczenie postojowe. Można je złożyć elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, a także za pośrednictwem strony gov.pl. 

Sonda
Czy pandemia wpłynęła na twoje życie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze