Znana marka odzieżowa w tarapatach. Co ze sprzedażą ubrań z tej samej grupy co Zara?

i

Autor: Pixabay Znana marka odzieżowa w tarapatach. Co ze sprzedażą ubrań z tej samej grupy co Zara?

Handel w Rosji

Zara ostatecznie znika z Rosji. Jej miejsce zajmą inne sklepy

2023-04-11 12:27

Po wybuchu wojny na Ukrainie wiele znanych marek i firm zdecydowało o wycofaniu się z rosyjskiego rynku. Jednak rzecz jasna pozostały i takie, które zostawiły sobie otwartą furtkę i nie zatrzasnęły z hukiem drzwi. Rosyjski rząd zatwierdził przejęcie działalności biznesowej globalnie działającej hiszpańskiej Grupy Inditex w Rosji przez Daher Group. Nowy właściciel uruchomi sklepy pod nowymi szyldami.

Co z marką ZARA w Rosji?

Rosyjski rząd zatwierdził przejęcie działalności biznesowej globalnie działającej hiszpańskiej Grupy Inditex w Rosji przez Grupę Daher. Nowy właściciel ma uruchomić sklepy w Rosji pod nowymi szyldami, które mają zostać otwarte na przełomie kwietnia i maja. Grupa Daher z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich należy do libańskiej rodziny Daherów, która prowadzi firmę handlową Azadea z siedzibą w Bejrucie. Ta z kolei od 1998 roku współpracuje z Zarą i innymi światowymi markami na Bliskim Wschodzie.

Zgodnie z umową wraz z przejęciem marek hiszpańskiego Inditexu grupa kończy wycofywanie się z rynku rosyjskiego. To skutek sankcji nakładanych na Rosję po wybuchu wojny na Ukrainie. Wojna na Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 roku. Tuż po tym kraje Zachodu nałożyły na Rosję wiele sankcji gospodarczych, w wyniku których wiele znanych światowych marek wycofało się z rosyjskiego rynku. Oczywiście nie wszystkie zdecydowały się na taki krok. Sposobów na utrzymanie się na intratnym wschodnim rynku jest wiele.

Biuro prasowe Inditexu wyraźnie podkreśla, iż umowa ta oznacza koniec obecności Grupy Inditex na rynku rosyjskim. Dodatkowo zaznacza, że Grupa Daher będzie prowadziła działalność z własnymi markami, zupełnie niepowiązanymi z Grupą Inditex.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Pieniądze to nie wszystko - Leszek Balcerowicz
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze