Zrobisz zakupy w każdą niedzielę

i

Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/ SUPER EXPRESS Zrobisz zakupy w każdą niedzielę

Sylwester 2020. Jak będą czynne Lidl, Biedronka, Carrefour, Auchan? Godzina policyjna od godz. 19

2020-12-17 18:10

Koronawirus szaleje. Rząd wprowadza godzinę policyjną na sylwestrową noc. Od godz. 19 będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Jak w związku z tym będą czynne popularne sklepy takie jak Lidl lub Biedronka i kiedy najlepiej zrobić sylwestrowe zakupy?

Pandemia koronawirusa trwa. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Tuż po świętach Bożego Narodzenia zamyka galerie handlowe. A w sylwestrową noc wprowadza zakaz przemieszczania się w godz. 19. (31.12.2020) - 6 (1.01.2021). Taki zabieg ma uchronić Polaków przed zachorowaniami na COVID-19. Teoretycznie uniemożliwi to gromadzenie się w sylwestrową noc i popularne w naszym kraju odwiedziny znajomych. Jednak wpływa to także na godziny pracy wielu osób, a także na to, w jakich godzinach będą czynne popularne markety jak Carrefour, Auchan czy dyskonty jak Lidl czy Biedronka, a nawet małe franczyzowe Żabki. Od lat w sylwestra sklepy były czynne zwykle do godz. 19 lub 20. Zdarzało się, że sylwestrowe zakupy można było zrobić nawet do 23. W tym roku sytuacja jest inna. Zatem wszystko wskazuje na to, że w tym roku sylwestrowe zakupy będzie można robić maksymalnie do godz. 17-18. Trzeba założyć, że pracownicy sklepów muszą zrobić rozliczenia i mieć czas na bezpieczny powrót do domu. Niewykluczone, że tym razem sklepy będą miały takim sam harmonogram w wigilię i sylwestra. Sieci czekały na decyzje rządu i nie podawały z wyprzedzeniem godzin otwarcia w sylwestrową noc. Teraz będą musiały zdecydować, w jakich godzinach sklepy będą otwarte. Zatem najlepiej sylwestrowe zakupy po prostu zrobić wcześniej i nie zwlekać z nimi do ostatniej chwili.

Lockdown w Polsce po Bożym Narodzeniu. Co z kolędą?

Galerie handlowe znów zamknięte. Konkretne DATY

Przypominamy, że na zakupach cały czas obowiązuje reżim sanitarny i zasada DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka.

Super Raport 17.12 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz dr Tomasz Karauda - lekarz chorób płuc)
Sonda
Czy rząd popierasz całkowite zamknięcie hoteli, stoków narciarskich, siłowni i basenów do 17 stycznia 2021?
Najnowsze