Rząd ponownie zamyka galerie handlowe. Padły konkretne DATY

2020-12-17 15:14 mos -ag
Galerie handlowe znów będą otwarte! Od kiedy i na jakich zasadach?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Galerie handlowe znów będą otwarte! Od kiedy i na jakich zasadach?

Galerie handlowe w tym roku znalazły się w dramatycznej sytuacji. Wiosną zamknęły się tuż przed Wielkanocą, a teraz straciły znaczną część zysków przed Świętami Bożego Narodzenia. Wszystko wskazuje na to, że ich sytuacja długo się nie poprawi. Rząd bowiem nakłada kolejne obostrzenia i ponownie zamyka galerie handlowe. Zobacz DATY

Sytuacja galerii handlowych jest krytyczna. Jeszcze nie zdążyły odrobić strat po wiosennym lockdownie, a w listopadzie otrzymały kolejny cios. Galerie handlowe były ponownie zamknięte od 7 do 28 listopada, czyli w okresie wzmożonego ruchu przed Świętami. Mimo że rząd postanowił o ich otwarciu w grudniu, to straty są gigantyczne, a sprzedawcy dalej bezradnie czekają na kupujących. Dziś rząd ogłosił kolejne obostrzenia, które będą obowiązywały po Świętach Bożego Narodzenia. Niestety, mamy złą wiadomość. Galerie handlowe ponownie zostaną zamknięte. Kiedy?

PILNE! SPRAWDŹ: Sylwester 2020. Zakaz przemieszczania się. W TAKICH sytuacjach możesz wyjść z domu! Oto WYJĄTKI

Galerie handlowe ponownie będą zamknięte od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku. Oficjalnie głównym powodem kolejnego zamrożenia branży handlowej jest ryzyko trzeciej fali pandemii. Ale wiadomo, że chodzi też o szczepienia przeciwko koronawirusowi. Aby społeczeństwo mogło podejść do szczepienia, musi cieszyć się dobrym zdrowiem. Dzięki zamknięciu galerii handlowych, liczba zakażonych będzie niższa, a proces szczepienia przebiegnie dużo szybciej. 

Rząd wprowadza także inne restrykcje. W podanym wyżej terminie zamyka hotele, stoki narciarskie oraz w noc sylwestrową wprowadza zakaz przemieszczania się. W związku ze zbliżającymi się feriami w domach ma zostać jak największa liczba osób.

ZOBACZ: Sylwestra spędzisz w domu? Rząd planuje ZAKAZ przemieszczania się! Nowe obostrzenia

TRAGICZNY bilans zgonów w Polsce. Druga fala epidemii zabija Polaków
Najnowsze